j5 750x300 21

Rzut oka na nowego Samsunga

Na oficjalne potwierdzenie, że nowy Samsung zawita do sklepów, przyjdzie nam jeszcze poczekać. Pierwsze informacje o Galaxy J7 i J5 pojawiły się wprawdzie kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz na światło dzienne wypłynęły zdjęcia, które pokazują, jak smartfon będzie w rzeczywistości wyglądał.

 
j5 750x300 21
Wprawdzie od budżetowca trudno wymagać czegoś specjalnego, to Koreańczycy nie zostawili swoich klientów na zupełnym lodzie. Specyfikacja nowej wersji sprawdzonego smartfona może nie wygląda na tyle oszałamiająco, żebyśmy lecieli do sklepu w dniu premiery, ale z całą pewnością, nie jest to skok na kasę. Samsung potrafi robić dobre telefony, a zapowiada się, że Galaxy J5 taki właśnie będzie.
Zacznijmy od wyglądu urządzenia. Samsung Galaxy J5 niestety nie zachwyca swoim designem. Zbyt mocno przypomina poprzednika, czyli Galaxy J1. Praktycznie ta sama bryła smartfonu i wykończenie. Dalej mamy tutaj w pełni plastikową obudowę z możliwością zdjęcia tylnego panelu. Pod nim znajdować się będzie wyjmowana bateria oraz miejsce na włożenie karty SIM i karty microSD. Przód urządzenia J5 różni się od J1 tylko umieszczeniem kamery oraz sensorów, gdzie przeniesiono je z jednej strony, na drugą. Reszta praktycznie bez zmian. Patrząc na to, że Galaxy J5 ma być typowym budżetowcem, mogliśmy się tego spodziewać, choć większe zmiany w wyglądzie byłby wskazane.
 
j5 750x300 1
O wiele lepiej prezentują się za to podzespoły, w jakie Samsung wyposażył J5. 5 calowy ekran, czterordzeniowy procesor od Qualcomma (Snapdragon 410 1,2 GHz) oraz 1,5 GB RAM wyglądają na całkiem przyzwoitą specyfikację. Użytkownik dostanie dla siebie tylko 8 GB, ale pamiętajmy, że będzie mógł korzystać z karty microSD. Aparat wyposażono w 13-megapikselową matrycę, a ten przedni w 5 megapikseli, czyli tak samo jak w smartfonach z tej samej półki cenowej. Akumulator to jednak tylko 2600 mAh.
Ceny od Samsunga jeszcze nie usłyszeliśmy, ale raczej nie będzie wygórowana. Galaxy J5 zapowiada się jako dobry budżetowiec, a fakt, że ma działać na Androidzie 5.1, tylko przemawia na jego korzyść.
Źródło: Sammobile
Fot: jw.
____________________
Po produkty od Samsunga zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....