PiW uruchamia sieciowy antykwariat

Nowy sklep sieciowy PIWu będzie antykwariatem. Wśród ogromnego wyboru książek znajdziemy przede wszystkim stare tytuły. To znakomita wiadomość dla osób polujących na niedostępne już publikacje, a także dla miłośników starszej tradycji edytorskiej warszawskiego wydawnictwa. Witryna antykwariatu zostanie otwarta 22 lutego.

Sieciowe antykwariaty i handel starszymi lub używanymi książkami nie są nowym pomysłem. Sprzedaż używanych dzieł literackich jest w zasadzie tak stara, jak serwisy aukcyjne. Ciekawe jest natomiast zaangażowanie takiej firmy jak PIW w stworzenie internetowego serwisu z używanymi książkami. W kontekście niedawnej złej sytuacji wydawnictwa wydaje się, że są to pierwsze oznaki nowego życia Państwowego Instytutu Wydawniczego. Przez poszerzenie swojej oferty internetowej może dotrzeć do osób, które nie miały wcześniej kontaktu z tradycyjnymi wydaniami firmy.

Przypomnijmy, że do 1989 roku PIW był jednym z trzech najważniejszych wydawców literatury w Polsce. Potem sytuacja wydawnictwa, w związku ze zmianami rynku oraz ustroju, również zaczęła się zmieniać. W 2010 roku zostały przedstawione plany likwidacji Państwowego Instytutu Wydawniczego, a jego dalsze istnienie zaczęło coraz częściej stawać pod znakiem zapytania. Od 2014 roku, w którym został założony Komitet Ratowania PIWu, polscy czytelnicy walczą o to, żeby wydawnictwo przeżyło.

Wygląda na to, że może im się udać. Wspomniany antykwariat sieciowy może być zapowiedzią tego, że wydawnictwo zawalczy na rynku internetowym. Wybór tytułów ma być ogromny, a wśród dużej ilości oferowanych książek możemy znaleźć dzieła takich autorów jak: Ernest Hemingway, Umberto Eco, Joseph Conrad, Fiodor Dostojewski, William Faulkner, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Tadeusz Różewicz, Rafał Wojaczek, Julian Przyboś czy Bolesław Prus.

Poza wspomnianym otwarciem antykwariatu sieciowego Państwowy Instytut Wydawniczy organizuje wyprzedaż 3 marca, a informacje o niej możecie znaleźć tu. Oprócz tego osoby, które chcą pomóc wydawnictwu, zapraszamy na fanpage: Ratuj PIW, Ratuj książkę.

Źródło: PIW

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

_____________

Zapraszamy do naszego e-sklepu. Polecamy profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...