Pixel 2

Pixel 2 oraz Pixel 2 XL — Google zapowiada premierę

Gigant z Mountain View nieśmiało poinformował o premierze swojego najnowszego urządzenia, a w zasadzie dwóch urządzeń — Pixel 2 wraz z wersją XL, czyli typowo phabletową. Zapowiedź opublikowano w formie wideo i to całkiem wymownego wideo, które daje nadzieję na naprawdę wyjątkowy produkt likwidujący wszystkie wady trapiące platformę. Pytanie, czy Pixel 2 sprosta oczekiwaniom.

Pixel 2

Wrzesień to miesiąc szalony. Za nami Berlińskie targi IFA 2017 oraz premiera nowych iPhone’ów, przed nami zaś sobotnia premiera Huawei Mate 10 oraz Mate 10 Pro. To jednak nie koniec, gdyż coraz to nowsi giganci okołotechnologiczni zapowiadają swoje eventy. Wśród najciekawszych należy wymienić Teslę oraz Google. Dziś zajmiemy się drugą ze wspomnianych firm.

Pixel 2 zadebiutuje już 4 października

Dobrze, mamy datę konferencji, na której wyszukiwarkowy gigant pokaże swój nadchodzący produkt, ale niestety na tym kończą się oficjalne informacje. Nie oznacza to oczywiście, że na temat smartfonów Gooogle z serii Pixel 2 nie wiemy nic. Przeciwnie, dzisiejszy obieg danych jest tak transparentny, iż bez problemu można wejść w posiadanie całkiem solidnego pakietu informacji o czymś, co pojawi się w sklepach za kilka tygodni tudzież miesięcy. Nie inaczej jest z Pixelem. Mimo wszystko muszę ostrzec was, że poniższa specyfikacja techniczna, jak i render są jedynie przeciekami, a finalny wygląd oraz konfiguracja mogą w pewnym stopniu odbiegać od dzisiejszych doniesień. Przejdźmy do rzeczy.

Pixel 2, czyli podstawowa wersja smartfonu dostanie 4,97-calowy ekran o proporcjach 16:9 wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080p, ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 836, 4 GB RAM oraz 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej na dane użytkownika. W urządzeniu umieszczone będą głośniki stereofoniczne, ale niestety zabraknie tutaj złącza audio Jack 3,5 mm. Większy brat nie będzie odbiegał od modelu podstawowego, przynajmniej nie w kwestii konfiguracji. Różnicą, główną różnicą ma być ekran, gdyż Google Pixel 2 XL otrzyma 5,99-calowy ekran o proporcjach 2:1 i rozdzielczości 1440p. Naturalnie będzie to ekran AMOLED.

Design urządzenia również jest tajemnicą, ale podobnie jak w sprawie specyfikacji, tak i tutaj możemy opierać się na nieoficjalnych doniesieniach. Dowiadujemy się z nich, że Pixel 2 będzie cechować konstrukcja o bardzo wąskich ramkach. Na tylnym panelu znajdziemy logo Google oznaczone literką G oraz czytnik linii papilarnych. Ponadto na renderach widoczny jest pojedynczy obiektyw aparatu z diodą doświetlającą. Czyżby firma nie zamierzała skorzystać z dobrodziejstw, jakie daje konstrukcja o dwóch aparatach? Może takową technologię zobaczymy jedynie w modelu XL. Okaże się to już 4 października.

Nietypowe zaproszenie

Jak Google zamierza zachęcić nas do udziału w streamingu z konferencji? Za pomocą filmu promocyjnego, który jest bardzo oszczędny, ale jednocześnie niezwykle intrygujący. Materiał zawiera kilka pytań:

What’s wrong with my phone’s battery? Why is my phone always out of storage? Why does my phone take so many blurry photos? Why doesn’t my phone understand me? Why can’t my phone update itself? Why is my smartphone so slow hot / fragile / annoying / broken / cruel / impersonal / dumb?

Czy to wystarczająco pobudza waszą wyobraźnie? Moją tak, dlatego nie mogę się już doczekać oficjalnej premiery Google Pixel 2 oraz Pixel 2 XL.

Źródło: Google, Twitter, Evan Blass

Dodaj komentarz

34 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
Nie żałuj sobie. Wybierz telewizor 65 cali lub większy. To się opłaca

Samsung sprawdził, jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniały się ceny telewizorów na polskim rynku. Wniosek...