You are here
Ale numer — Pixel 4 droższy od iPhone’a 11 News Sprzęt 

Ale numer — Pixel 4 droższy od iPhone’a 11

Jeśli nieoficjalne informacje potwierdzą się, może się okazać, że nadchodzący smartfon Google Pixel 4 będzie droższy od iPhone’a 11. Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ale zważając na ogólny trend cenowy na rynku mobile, musimy uznać scenariusz za więcej niż prawdopodobny. To nie spodoba się fanom czystego Androida.

Pixel 4
fot. Google

Wyjaśnijmy sobie jedno. Tytułowa informacja nie jest oficjalnym stanowiskiem Google. Ba, nie jest nawet przeciekiem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Skąd więc wiemy, jakie ceny smartfona Pixel 4 szykuje dla nas gigant z Mountain View? Okazuje się, że źródłem tejże rewelacji (z negatywnym wydźwiękiem w tle) jest jeden ze sklepów z elektroniką.

Pixel 4 kosztuje 825 euro!

W ofercie sklepu elaria.ie pojawiła się nowość. Mowa o smartfonie Google Pixle 4, który na dobrą sprawę nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany. Nie znajdziemy tutaj zdjęć, grafik, a nawet częściowej specyfikacji urządzenia. W opisie pojawia się jedynie nazwa, wersja pamięciowa oraz… cena.

To właśnie cena okazuje się szokować. 825,33 euro, gdyż na tyle sklep „wycenił” smartfona, daje nam w bezpośrednim przeliczeniu 3621 złotych. To interesujące, zwłaszcza że kwota ta dotyczy podstawowego modelu urządzenia. Dla porównania, za tegorocznego iPhone’a 11, również w wersji podstawowej, przyjdzie nam zapłacić 799 euro. Różnica nie jest może ogromna, ale zważając na to, że Apple udało się osiągnąć status „kultu”, cena Pixela 4 wydaje się mocno przesadzona.

Do sieci wyciekła reklama najnowszego Pixela

Zdaję sobie sprawę z tego, że sklep może chcieć zyskać rozgłos, publikując nieoficjalną cenę jeszcze przed premierą. Obawiam się, że oficjalna wycena „czwórki” będzie zbliżona. Myślę, że Google idzie w niewłaściwym kierunku i działania firmy mogą sprawić, iż smartfony z serii Pixel staną się jeszcze bardziej niedostępne. O ile Amerykanów nie będzie trzeba specjalnie przekonywać do rzeczonego urządzenia, tak jak nie trzeba ich przekonywać do iPhone’ów, o tyle reszta świata może stracić zainteresowanie tytułowym sprzętem.

Na ile waszym zdaniem powinen zostać wyceniony Google Pixel 4?

Źródło: BGR

Related posts

2 thoughts on “Ale numer — Pixel 4 droższy od iPhone’a 11

  1. Pixel 4 nalezy porownywac cenow z iPhone 11 Pro a nie ze zwykla 11 ktora tak naprawde jest wersja okrojana, a nie flagowa

    1. Marcin Karbowiak

      W przypadku Apple nie ma „flagowców”.

Leave a Comment