You are here
[Pixel Heaven 2016] Komputerowe święto już niedługo Wydarzenia 

[Pixel Heaven 2016] Komputerowe święto już niedługo

Już za niecały miesiąc odbędzie się Pixel Heaven 2016 – długo wyczekiwana impreza dla miłośników retro i produkcji indie. W tym roku przygotowano jeszcze więcej atrakcji niż w latach poprzednich, a ich lista powoduje, że czerwiec będzie naprawdę gorącym miesiącem.

Pixel Heaven narodziło się w 2013 roku z pomysłu Roberta „Łapusza” Łapińskiego. Chociaż były na początku – jak to zawsze bywa w takich przypadkach – pewne niedociągnięcia, to organizator, wraz z grupą ludzi, dwoił się i troił, by każdy z wydarzenia wyszedł zadowolony. I udało mu się to. Już rok później Pixel Heaven odwiedziło ponad 3 tys. osób, zaś sama impreza została doceniona przez magazyn Aktivist!, który nominował PH do Imprezy Roku. Każda kolejna edycja przynosiła ze sobą zwiększenie liczby atrakcji, świetną atmosferę i możliwość zawierania trwałych znajomości. Z ludźmi, których spotkałam na pierwszym Pixel Heaven, łączy mnie dziś przyjaźń i nie wyobrażamy sobie, by na którejś edycji mogło zabraknąć kogokolwiek z nas. Rok temu na party place pojawiło się ponad 5 tys. gości, a impreza przenosiła się często w kuluary. Rozbudowano strefę gier indie, a niektóre z prezentowanych tytułów prezentowały się ciekawie. Łapuszowi i sztabowi ludzi udało się zbudować taką atmosferę, że nie było ważne czy jesteś atarowcem, amigowcem, pececiarzem, konsolowcem itp., ważne było tylko to, jak się bawisz. To bodaj jedyne miejsce, gdzie nikt nie patrzy na Ciebie jak na kosmitę, gdy okupujesz przez całą imprezę stoły flipperowe.

W tym roku nie mogło zabraknąć dodatkowych atrakcji, a szczególnie powinni się ucieszyć miłośnicy komiksów. To właśnie dla nich przygotowano Komix Zone, gdzie będą mogli obejrzeć specjalnie przygotowaną z okazji Pixel Heaven 2016 wystawę poświęcone historii komiksu polskiego w latach 80 i 90. Jak zapowiadają organizatorzy, nie zabraknie spotkań z twórcami, dyskusji i prezentacji. Fani 8 i 16-bitowców będą mieli do dyspozycji ponad 100 stanowisk, gdzie czekać na nich będą nie tylko komputery i konsole z minionej epoki, ale również automaty arcade. Dla wielu gości będzie to okazja, by po raz pierwszy zetknąć się z niektórymi ze sprzętów. Jeśli ktoś lubi się przebierać, będzie mógł uczestniczyć w COSRETROPLAY, czyli cosplay’u, w którym przyjdzie się wcielić w postacie z gier wydanych w XX wieku; chyba najwyższa pora wyciągnąć z szafy strój Tyris Flare z Golden Axe. Nie mogło również zabraknąć miejsca dla fanów planszówek. Także tutaj zadbano o ciekawe dyskusje, prezentacje i panele tematyczne. Tegoroczna edycja przyniesie możliwość zapoznania się z dwoma silnikami do gier – Unity i Unreal – na żywo, a chętni będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu gier.

Na Pixel Heaven 2016 nie mogło zabraknąć miejsca dla twórców gier niezależnych, czyli indie, oraz mojego ulubionego kącika z wystawionymi flipperami, gdzie znowu utknę na długie godziny i nie zauważę momentu, kiedy trzeba opuścić miejsce. Jeśli chodzi o stoły, to w tym roku zapowiedziano: Addams Family (może w końcu zadziała), Congo, Demolition Man, Dirty Harry, Hurricane, Indianapolis 500, Jackbot, No Fear, Terminator 2, The Getaway oraz White Water. Żeby podtrzymać tradycję, odbędą się dwa turnieje – Pixel Trophy i Grand Champion.

W 2016 roku mija 20 lat od ukazania się ostatniego numeru czasopisma Bajtek, czyli kultowego pisma traktującego o komputerach. Z tej okazji postanowiono wydać specjalny numer. Będzie on zbliżony formą do starych Bajtków, z podziałem na ZX Spectrum, Amstrad, Atari, Commodore, IBM oraz specjalnym działem poświęconym demoscenie.

Wymienione przeze mnie atrakcje to jedynie ich część, bo nie można zapomnieć np. o specjalnych gościach (w tym roku będą to: Peter Molyneux, Jon „Jops” Hare, Ben Daglish, The Oliver Twins, Petro Tyschtschenko oraz Marek Pampuch). Oj, będzie gorąco i będzie się działo!  

Wydarzenie:

Co: Pixel Heaven 2016. Retro & Indie Gaming Fest,

Gdzie: ul. Włościańska 52, 01-710 Warszawa, Hale Miejskich Zakładów Autobusowych,

Kiedy: 3-5 czerwca 2016.

Więcej informacji: Pixel Heaven 

 

____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment