You are here
PKO BP wprowadzi Apple Pay w najbliższych tygodniach. Skąd ta zmiana? artykuły News 

PKO BP wprowadzi Apple Pay w najbliższych tygodniach. Skąd ta zmiana?

Jako klient PKO BP będący zarazem użytkownikiem sprzętu Apple poirytowałem się na wieść o tym, że bank nie wprowadzi Apple Pay w dniu polskiego debiutu usługi. Instytucja wydała jedynie lakoniczny komunikat sugerujący, że Pay pojawi się w czwartym kwartale bieżącego roku, czyli najwcześniej we wrześniu. Serwis Cashless.pl twierdzi jednak, że PKO zamierza znacząco przyspieszyć prace i Pay wyląduje u klientów w ciągu najbliższych tygodni.

PKO BP

Z Apple Pay w Polsce mogą korzystać dziś klienci mBanku, BZ WBK, pekao, Alior oraz BGŻ BNP. Do wymienionych dołączają również nowe instytucje. Niemniej, w dalszym ciągu na liście brakuje na przykład Credit Agricole, Euro Banku, ING Banku Śląskiego oraz tytułowego PKO BP. W przypadku ostatniego przedstawiciele zapewnili o intensywnych pracach i obiecali udostępnić Pay w czwartym kwartale roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie będziemy musieli czekać do września.

Apple Pay w PKO jeszcze w lipcu

Serwis Cashless.pl dotarł do informacji sugerującej, że Apple Pay trafi do PKO Banku Polskiego jeszcze w III kwartale tego roku. Uściślając — mowa o maksymalnie kilku tygodniach. Z usługi skorzystają zarówno posiadacze kart Visa, jak i Mastercard. W grę wchodzą także konta działające w systemie Inteligo.

Muszę przyznać, że informacja ta przywróciła mi wiarę w bank, którego jestem klientem. Od wielu lat chwalę BP za innowacje, wygodne rozwiązania oraz nieprzyzwoitą wręcz wygodę. Nie pamiętam, aby którykolwiek bank zrobił na mnie wcześniej tak pozytywne wrażenie. Niestety, zawiodłem się na nim w kwestii wdrożenia Apple Pay. Jeśli doniesienia potwierdzą się, mój zawód straci na znaczeniu.

Jako ciekawostkę dodam tylko, że nad wprowadzeniem Apple Pay do Polski pracują również ING Bank Śląski, Euro Bank oraz Credit Agricole. W przypadku pierwszego z wymienionych “wdrażanie” może przeciągnąć się do 2019 roku.

Z Apple Pay możecie korzystać na iPhone’ach, a te dostępne są do nabycia w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Cashless.pl

Grafika: PKO BP

Related posts

Leave a Comment