You are here
Premiera Apple Pay w Polsce! Kolejne banki dołączają do “gry” artykuły News 

Premiera Apple Pay w Polsce! Kolejne banki dołączają do “gry”

W końcu! Na premierę Apple Pay w Polsce musieliśmy czekać wyjątkowo długo. Usługa pozwalająca użytkownikom iPhone’ów płacić smartfonem pojawiła się dziś w kilku bankach działających na terenie naszego kraju. Niestety, PKO BP nie wyrobiło się z finalizacją i dołączy do Pay we wrześniu.

Apple Pay

Wszyscy użytkownicy sprzęt Apple czekali na ten dzień i patrzyli z zazdrością na userów sprzętu z Androidem. Smartfony z systemem Google od dawna pozwalały na płatności w terminalach sklepowych. Dziś, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple Pay zawitało do Polski. Sprawdźmy więc listę “kompatybilnych” banków oraz zgodnych urządzeń.

Dla kogo Apple Pay w Polsce?

Z Pay skorzystają dziś klienci mBanku, BZ WBK, pekao, Alior oraz BGŻ BNP, ale możliwie, że do listy dołączą Getin Bank, Nest Bank oraz Raiffeisen Polbank, o których traktowały przecieki.

Użytkownicy największego polskiego Banku BKO BP będą musieli poczekać na swoją kolej do września. Jako klient wspomnianej instytucji czuję się nieco zawiedziony, ale na szczęście nie brak mi cierpliwości.

Chcąc korzystać z Apple Pay, konieczne jest posiadanie jednego z tych urządzeń:

  • iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, SE, 8, 8 Plus, X
  • iPad mini 3, mini 4, Air 2, iPad (5 Gen), iPad Pro

Jak korzystać z Apple Pay?

Na początek musicie dodać do aplikacji Wallet waszą kartę płatniczą. Proces ten jest banalnie prosty i ogranicza się do skanowania karty oraz krótkiej weryfikacji użytkownika.

Realizacja płatności jest równie prosta. Wystarczy, autoryzując płatność zweryfikować tożsamość za pomocą Touch ID lub Face ID. Niektóre starsze terminale mogą zapytać nas o kod PIN, ale wystarczy wtedy podać dowolne cztery cyfry (zalecane — 0000).

Źródło: Twitter, MBank

Related posts

Leave a Comment