You are here
PKP IC z ogromnym ułatwieniem dla użytkowników smartfonów artykuły mobile News 

PKP IC z ogromnym ułatwieniem dla użytkowników smartfonów

Mamy dobrą wiadomość dla osób kupujących imienne bilety PKP IC. Od teraz nie musicie potwierdzać tożsamości za pomocą tradycyjnego dowodu osobistego. Wystarczy aplikacja mObywatel. To istotna zmiana, która wpłynie na komfort części podróżujących.

PKP IC
fot. Pxhere

Aplikacja mObywatel może zastąpić dowód osobisty tylko w niektórych przypadkach. W większości sytuacji musimy potwierdzać naszą tożsamość za pomocą tradycyjnego „plastiku”. Niemniej, do grona zgodnych z nowym rozwiązaniem podmiotów nieustanie dołączają, np. PKP IC.

Bilety imienne PKP IC — będzie wygodniej

Stowarzyszenie Bezpieczna i Przyjazna Kolejpoinformowało na Facebooku o akceptacji elektronicznego dowodu przy weryfikacji tożsamości przy biletach imiennych. Zmiany weszły w życie z dniem 16 lipca 2019 roku. Oznacza to, że posiadacze biletu imiennego nie muszą już „legitymować” się dowodem osobistym, nie w pociągach PKP IC.

https://www.facebook.com/SBPKolej/photos/a.1011400355550059/2437123679644379/?type=3&theater

Aplikacja dostępna na platformach Android oraz iOSpozwala nam potwierdzić swoje dane na przykład na poczcie, w sklepie, w punkcie usługowym, a nawet w przypadku stłuczki i konieczności spisania protokołu zdarzenia. Mało tego, za pomocą mObywatel mogliśmy weryfikować tożsamość przy ostatnich wyborach. Każde kolejne wdrożenie zgodności z tytułowym rozwiązaniem jest w mojej ocenie na wielki plus.

mObywatel zadziała na smartfonach z Androidem oraz iPhone’ach dostępnych pod TYM adresem.

Źródło: Stowarzyszenie Bezpieczna i Przyjazna Kolej

Related posts

Leave a Comment