You are here
YouTuber Kiszak pobił bezdomnego? Nie do końca artykuły felietony Wydarzenia 

YouTuber Kiszak pobił bezdomnego? Nie do końca

Po tym, jak w sieci pojawiło się nagranie, na którym YouTuber Kiszak uderza bezdomną osobę, w sieci rozpętała się burza. Okazuje się, że sprawa nie jest tak bulwersująca, jak mogłoby się wydawać.

YouTuber Kiszak
fot. kiszakYT

Nagranie ujawnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, zaś samą sprawą zajęła się policja. To naturalne, zwłaszcza że YouTuber Kiszak streamował całe zajście na żywo. Wieczorna impreza w plenerze skończyła się niewesoło dla przypadkowo spotkanego bezdomnego, który został przez YouTubera zwyzywany i kilkukrotnie uderzony. Na szczęście sprawca postanowił wziąć odpowiedzialność za swój czyn…

YouTuber Kiszak przeprasza i wyjaśnia

Kiszak to postać działająca w serwisie YouTube, na której to platformie umieszczał materiały powiązane z grami komputerowymi. Niestety, przez zajście, o którym jest dziś głośno, G2A postanowiło zerwać z nim współpracę. To, rzecz jasna, odbije się bezpośrednio na finansach Kiszaka. Co ważne, nie są to jedyne problemy YouTubera. Sprawę bada również Policja.

https://www.facebook.com/kiszakYT/posts/1734805606818712

Niezależnie od działań podjętych przez przeróżne podmioty, sam zainteresowany postanowił wytłumaczyć się na Facebooku. Mimo że zachowanie sprawcy było karygodne, warto poznać tło całej historii, wraz z jej finałem. Mateusz odnalazł bezdomnego mężczyznę, który tak naprawdę nie jest bezdomny, choć z pewnością boryka się z różnymi problemami, np. alkoholowym. Obydwu jegomościom udało się porozumieć, zaś sam YouTuber zadośuczynił Arturowi (poszkodowanemu) „w satysfakcjonujący go sposób”. W mojej opinii jest to uczciwe. 

Nawet jeśli Kiszak poniesie karę będącą następstwem policyjnego śledztwa, w kwestii wizerunkowej sprawa nie wygląda tak źle, jak początkowo opisywali je moi żądni sensacji koledzy po fachu. Powiedzmy sobie wprost — życie pisze różne scenariusze i szczególnie kiedy jesteśmy młodzi wiekiem, popełniamy błędy. Różnica jest taka, że YouTuber transmitował swój błąd w sieci. Warto to przemyśleć.

Źródło: KiszakOśrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Related posts

2 thoughts on “YouTuber Kiszak pobił bezdomnego? Nie do końca

  1. Brawo Marcin, jestes dobrym czlowiekiem

    Brawo. Wreszcie artykul o tej sytuacji, ktory nie mowi, ze “ZNANY youtuber z Rzeszowa ze swoimi kolegami KATOWAL i POBIL starego, schorowanego, biednego BEZDOMNEGO, zeby tylko to nagrac i udostepnic dla duzego zysku pieniedzy”. Po prostu brawo. Chociaz ten fragment “który został przez YouTubera zwyzywany i kilkukrotnie uderzony” nie jest do konca prawdziwy, bo zostal tylko jeden raz uderzony, a potem popchniety.

Leave a Comment