Planszówka Horizon Zero Dawn

Planszówka Horizon Zero Dawn? Czemu nie!

Branża gier elektronicznych nie ogranicza się tylko do samych produkcji, które wypuszczane są w wersji klasycznej lub cyfrowej. To ogromna machina, która szuka sposobu na to, by zarabiać jak największe pieniądze. I nie ma w tym nic złego, dopóki to, co otrzymują fani, jest tego warte. Planszówka Horizon Zero Dawn może być czymś takim, choć nawet jeszcze nie powstała.

Planszówka Horizon Zero Dawn

Gry, które nie wymagają prądu, zyskują coraz większą popularność. Duża w tym zasługa samych twórców, którzy robią wszystko, by stworzyć tytuł wciągający oraz wyjątkowy. Mnogość produkcji potrafi przysporzyć o ból głowy, ale zdarzają się także tytuły, które już samą swoją obecnością na rynku gwarantują sukces. Chodzi oczywiście o gry planszowe oparte o produkcje, które zdążyły zyskać tysiące lub nawet miliony fanów na całym świecie. Nie inaczej będzie tym razem.

Planszówka Horizon Zero Dawn

Było już kilka przypadków, gdzie sukces gry komputerowej lub konsolowej, był tak ogromny, że jej wersja „papierowa” z miejsca stawała się hitem. Tak stało się przy okazji Dark Souls, którego sfinansowaniem miała zająć się kampania na Kickstarterze. Chciano uzbierać kwotę 50 tysięcy funtów, a gracze z całego świata zadziwili swoją hojnością chyba każdego, bo wystarczyły zaledwie 3 minuty, by plany zamieniły się w rzeczywistość. Zebrana finalnie kwota była wielokrotnie wyższa, niż zakładano.

Za tamten sukces odpowiadała firma Steamforged Games, która można by powiedzieć, specjalizuje się w przenoszeniu gier do innego wymiaru. To oni stworzyli także planszówkę Resident Evil 2, a teraz zabierają się za adaptację dzieła Guerrilla Studios. Planszówka Horizon Zero Dawn jest jeszcze w fazie planowania, a jej zbiórka nie wystartowała nawet na Kicstarter, ale firma zdecydowała się podzielić z fanami kilkoma swoimi projektami. I trzeba przyznać, robią one wrażenie i to nie tylko na tych, którzy ograli już tytuł od Guerrilla Studios.

Planszówka Horizon Zero Dawn

Figurki, karty i plansze

O tym, jak ma wyglądać planszówka Horizon Zero Dawn przekonamy się zapewne w niedługiej przyszłości, ale już dziś można stwierdzić, że będzie ona piękna. Jeden ze współzałożycieli Steamforged Games, Mat Hart, przyznał, że wśród pracowników firmy nie brakuje fanów przygód Aloy. Nie wątpimy w to, że ich projekt okaże się doskonale przygotowany i będzie odzwierciedlał styl oraz świat wykreowany przez Geurrilla Studios. Już na przykładzie ich planszówki Resident Evil 2 czy Dark Souls można składać zamówienie. Znaczy będzie to możliwe, kiedy ruszy akcja na Kickstarter.

W umieszczonym na stronie wpisie widzimy dwie figurki, które powinny znaleźć się w zestawie. Podobnie jak w innych przypadkach, ich pomalowanie będzie po stronie graczy, ale dalej to wyjątkową możliwość odtworzenia postaci z gry w swoim własnym stylu. Prawdopodobnie, podobnie jak w pozostałych przypadkach, oprócz zestawu figurek do pomalowania oraz plansz reprezentujących lokacje z gry, pojawią się także specjalne karty. Fani z pewnością znowu pomogą sfinansować projekt, a co za tym idzie, firma po raz kolejny zaznaczy swoją obecność na rynku. Sama planszówka Horizon Zero Dawn powstaje oczywiście we współpracy z Geurrilla Studios, jak i oddziałem Sony. Czekamy!

Gry na komputery osobiste oraz konsole, znajdziecie pod tym adresem internetowym.

Źródło: Steamforged Games

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....