Xiaomi Mi Notebook Pro 2

Pokazano Xiaomi Mi Notebook Pro 2 – coś dla graczy

Zanim zaczniecie sprawdzać, ile macie pieniędzy na koncie, lepiej się wstrzymajcie. Wprawdzie zaprezentowany właśnie Xiaomi Mi Notebook Pro 2 idealnie może nadawać się do grania, to jednak nie prędko zobaczymy go w sklepach poza Chinami. O ile w ogóle do tego dojdzie, a mamy nadzieję, że Xiaomi jednak zdecyduje się wypuścić sprzęt poza granice Państwa Środka.

Xiaomi Mi Notebook Pro 2

W Chinach trwają właśnie targi ChinaJoy 2018 i to na nich zaprezentowano po raz pierwszy nową generację laptopa, który z powodzeniem może służyć graczom. Poprzedni model zadebiutował niemal rok temu i widać Xiaomi zadowolone jest z osiągniętych przez niego wyników, bo kolejna edycja doczekała się kilku ulepszeń. I jak przystało na chińskiego producenta, cena nie zwala z nóg, choć nie jest też tanio.

Xiaomi Mi Notebook Pro 2

W nowym Xiaomi Mi Notebook Pro 2 pojawiły się zmiany sprzętowe, ale postanowiono nie zmieniać wyświetlacza IPS. To dalej 15,6 cala, które oferuje obraz w jakości FullHD, czyli 1920×1080 px. Sam ekran ma mieć odwzorowanie palety NTSC w 72 procentach. Prawdopodobnie tak samo jak w poprzedniku, tutaj także matryca nie będzie matowa, ale kąty widzenia pozwolą na dość swobodne oglądanie obrazu z różnych miejsc pokoju. Światło, które będzie odbijało się od wyświetlacza, może lekko przeszkadzać graczom, ale zapewne będzie dało się z tym żyć.

Co czeka pod aluminiową obudową? Oczywiście ulepszone podzespoły, bo tym razem zdecydowano się na nową, ósmą generację procesorów Intela. Laptop doczeka się kilku wersji, a klienci będą mieli przez to dość trudny wybór.

Wersje Xiaomi Mi Notebook Pro 2:

  • Procesor Intel Core i5-8300H, 8 GB RAM, SSD 256 GB, GeForce GTX 1050 Ti – około 3610 złotych
  • Procesor Intel Core i5-8300H, 8 GB RAM, SSD 256 GB, GeForce GTX 1060 – około 4040 złotych
  • Procesor Intel Core i7-8750H, 8 GB RAM, SSD 256 GB, GeForce GTX 1050Ti – około 4310 złotych
  • Procesor Intel Core i7-8750H, 16 GB RAM, 1 TB + 256 GB SSD, GeForce GTX 1060 – około 4850 złotych

Oczywiście ceny zależą od kursu chińskiego juana, a w przypadku, kiedy sprzęt trafi poza granice Państwa Środka, będzie należało doliczyć do nich jeszcze podatki, cło i marżę. Widać więc, że nie jest tak tanio, jak można by na początku przypuszczać.

Xiaomi Mi Notebook Pro 2

Co jeszcze w Xiaomi Mi Notebook Pro 2?

Urządzenie będzie wyposażone w porty USB 3.0, UCB typu C oraz oczywiście HDMI. W gładziku ma znajdować się czytnik linii papilarnych. Sama bateria ma mieć szybkie ładowanie, a dla fanów dobrego dźwięku, zamontowano głośniki Dolby Atamos. Nie zabraknie także podświetlanej klawiatury oraz czytnika kart microSD.

Na papierze wygląda to całkiem przyjemnie, ale jak urządzenie będzie radziło sobie w rzeczywistości, przyjdzie nam poczekać na testy. Pierwsze laptopy mają być wysyłane do klientów od połowy sierpnia, czyli trochę wcześniej, niż miało to miejsce w zeszłym roku. Czy tym razem Xiaomi też osiągnie sukces? Zobaczymy.

Laptopy znajdziecie także w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Xiaomi / Gadgets360 / GizChina

 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...