PlayStation All-Stars Island – darmowa gra od Sony i Coca-Coli

Byliśmy już świadkami nie jednej, czasem dość dziwnej kolaboracji. Tym razem współpracę postanowił zacieśnić ze sobą koncern Coca-Cola i Sony. Dzieckiem, tego związku okazała się darmowa gra, przeznaczona na urządzenia z systemami iOS oraz Android.

Za grę odpowiedzialne jest szwedzkie studio Zoink Games znane z takich tytułów, jak: The Kore Gang, Billions, Save Them All czy WeeWaa. Twórcy do dyspozycji oddali nam cztery światy istniejące na tytułowej wyspie, oparte na produkcjach japońskiego studia:

  • Uncharted™: Drake’s Pursuit – należy do gatunku tzw. runnerów. Głównym założeniem minigierki jest bieg postacią Drake’a i unikanie, przy tym przeszkód oraz przeciwników. Gierka mechanizmem rozgrywki przypomina inny mobilny hit – Temple Run,

http://www.youtube.com/watch?v=CGrsm8JFjh0

  • LittleBigPlanet™: Epic Race – tutaj z kolei wcielimy się w Sackboy’a z LittleBigPlanet, który to usiądzie za sterami bolidu i weźmie udział w szaleńczym wyścigu,

http://www.youtube.com/watch?v=o6XZHWIkdM8

  • Gravity Rush™: Infinite Skies – obejmując kontrolę na Kat (Gravity Kitten), wyposażoną w narzędzie pozwalające na kontrolę grawitacji musimy uratować świat przed burzą grawitacyjną. Jakby tego było mało, powinniśmy uważać, żeby przy okazji nie wpaść w łapska Nevi, potworów, na które wcześniej czy później natrafimy podczas rozgrywki,

http://www.youtube.com/watch?v=j1803eMdA5o

  •  inFAMOUS™: Survival – jako Cole MacGrath, wykorzystując nasze elektryczne super moce walczymy z wrogami i chronimy miasto przed inwazją potworów:

http://www.youtube.com/watch?v=k4mCR-va898

Elementem, który spaja ze sobą wszystkie powyższe mini-gierki jest zbieranie rozsianych po planszy tokenów (monet, kolorowych kulek) oraz kropel Coli Zero. Te pierwsze posłużą do odblokowywania kolejnych poziomów i pozwolą nam awansować w światowym rankingu. Natomiast po zebraniu odpowiedniej ilości kropel gazowanego napoju aktywują się różnego rodzaju wyzwania. I tak znaleźć wśród nich możemy: lot samolotem, spadochronem czy jazdę gokartem. Dają nam one szansę na zwiększenie posiadanych już przez nas monet. W miarę postępów w grze natrafimy na innych bohaterów produkcji ze studia Sony. Miłośnicy tytułów giganta światowej rozgrywki, bez trudu rozpoznają duety Ratchet & Clank czy Jak & Daxter.

Podsumowując. Czy gra jest warta świeczki? Myślę, że tak. Tym bardziej, że produkt jest całkowicie darmowy i broni się wciągającą rozgrywką. Jak wspominałem wcześniej grę można pobrać z Google Play oraz AppStore.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...