Chromebook 11 w związku z poważną usterką został wycofany ze sprzedaży

Google i HP mogą ponieść niemałe straty z tytułu wycofania ze sprzedaży swojego produktu. Ten sam w sobie nie jest właściwe wadliwy. Problem dotyczy ładowarki, a ta jak wiadomo była dołączana do zestawu wartego 279 $.

hp chromebook 750x300

Chromebook 11 jest sukcesywnie wycofywany z popularnych sieci sprzedaży, zarówno stacjonarnych jak i tych wirtualnych. Wszystko za sprawą wadliwej partii przegrzewających się ładowarek. Nie znana jest oficjalna liczba skarg w tej sprawie, lecz zważając na wspomnianą decyzję musi być wysoka. Na szczęście nie odnotowano sytuacji uszkodzenia sprzętu w związku z opisywaną usterką.

HP apeluje do użytkowników Chromebook’a o nie korzystanie z ładowarki, będącej częścią zestawu. Warto zachować ostrożność i zastosować się do rad producenta, przecież równie dobrze możemy naładować urządzenie innym akcesorium z końcówką microUSB. Te jak wiadomo są niezwykle popularne i z pewnością większość osób ma je w domu.

Cała sytuacja wpłynie niekorzystnie na i tak słabą popularność przenośnych komputerów wykorzystujących system operacyjny Chrome OS. Zastanawiające jest jedno: Czy i w jaki sposób firma postanowi zrekompensować użytkownikom niedogodność związaną z usterką ładowarki. 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...