You are here
PlayStation Now na PS5 – firma potwierdza wsparcie dla usługi Gry konsole 

PlayStation Now na PS5 – firma potwierdza wsparcie dla usługi

Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie, choć do premiery nowej generacji konsoli Japończyków zostało jeszcze bardzo dużo czasu. Już dziś wiadomo, że PlayStation Now na PS5 będzie dostępne, a to doskonała informacja dla wszystkich, którzy cenią sobie starsze tytuły. Gorsza dla nas, bo PlayStation Now dalej nie jest dostępne w Polsce i nie zapowiada się na wielkie zmiany w tej materii.

PlayStation Now na PS5
Fot. Sony / PlayStation Now na PS5

Wiele słyszeliśmy o kompatybilności wstecznej, która ma być dostępna na PlayStation 5 i mamy nadzieję, że te zapewniania nie tyczą się jednak opisywanego tutaj zagadnienia, a faktycznie konsola będzie wspierała gry na krążkach z obecnej generacji. Za to w przypadku PlayStation Now będziemy mieli znacznie więcej możliwości w zagrania w produkcje, które już trudno znaleźć gdziekolwiek indziej, jeżeli nie posiada się fizycznego nośnika.

PlayStation Now na PS5

Rozwiązania chmurowe są widocznie oczkiem w głowie Sony, bo PlayStation Now na PS5 jest już pewniakiem. Niby wszyscy to podejrzewali, ale dobrze mimo wszystko otrzymać oficjalne potwierdzenie, że Sony nie zapomina o swojej chmurowej usłudze. Przypomnijmy, czym w ogóle jest PlayStation Now. Opłacając miesięczną subskrypcję, użytkownik dostaje dostęp do katalogu gier, które będzie mógł uruchomić albo na PlayStation 4 albo na komputerze osobistym. Mówimy tutaj o naprawdę interesujących tytułach, bo wśród nich znalazło się i Bloodborne, jak i God Of War, ale nie zabrakło także starszych produkcji.

W usłudze znajdziemy między innymi Mafia II, Rage czy Until Down. Sony ma u siebie kilkaset tytułów z różnych generacji swoich urządzeń i z jednej strony cieszy to, że PlayStation Now na PS5 będzie działało, ale z drugiej trochę nas to smuci. Głównie dlatego, że usługa dalej nie jest dostępna w naszym kraju i wygląda na to, że długo jeszcze nie będzie. Wszystko robi się jeszcze smutniejsze, bo Sony zamierza konsekwentnie rozszerzać katalog swoich produkcji i dodawać tam nowe tytuły. Nie podano jeszcze o jakie gry chodzi, ale tak naprawdę, to każda produkcja może być interesująca.

Czy to ta „wsteczna kompatybilność”?

Kiedy zapowiedziano nową generacje konsoli od Japończyków, gracze zamarli. Szczególnie, że wielu z nich (a w tym i my) bardzo liczyło na wsteczną kompatybilność, czyli możliwość uruchamiania starszych tytułów na nowym, lepszym sprzęcie. Z zapowiedzi wynika, że tak właśnie będzie w przypadku PlayStation 5. Podczas pokazu zaprezentowano nawet fragmenty Spider-Man’a, który został uruchomiony na nowej konsoli. Samo PlayStation Now na PS5 nie będzie więc naszym zdaniem tą „wsteczną kompatybilnością”, o której tyle się mówiło.

Oczywiście możemy się mylić, ale aż trudno nam uwierzyć, że Sony byłoby zdolne do tego, żeby aż tak oszukać swoich użytkowników. Na potwierdzenie przyjdzie nam zapewne poczekać do przyszłego roku, bo premiera konsoli przewidziana jest dopiero na koniec 2020. Do tego czasu zapewne pojawi się jeszcze wiele „przecieków”, które będą informowały o nowościach z kolejnej generacji sprzętowej, ale nie wszystkim będzie można ufać. A kto wie, może do czasu premiery PlayStation 5, firma zdecyduje się rozszerzyć działanie PlayStation Now i w końcu trafi ono do Polski. Nadziei nie wolno przecież tracić.

Nowe gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Sony PlayStation Now / DualShockers / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment