You are here
Tablet dla dzieci? Oto Galaxy Tab A Kids Edition od Samsunga artykuły News 

Tablet dla dzieci? Oto Galaxy Tab A Kids Edition od Samsunga

Rozwój technologii przyniósł rozwiązania, które nie wszystkim mogą się podobać. Wiadomo, że o wiele łatwiej dać dziecku do ręki tablet, niż poczytać mu książkę czy się pobawić. Zapewne wielokrotnie widzieliście gdzieś w restauracji, jak dziecko uspokajało się oglądając bajkę na smartfonie. Teraz rodzice będą mogli skorzystać z Galaxy Tab A Kids Edition, czyli urządzenia, które zostało stworzone specjalnie dla dzieci. Mniej więcej.

Galaxy Tab A Kids Edition
Fot. Samsung Galaxy Tab A Kids Edition

Czym wyróżnia się tablet dla dzieci od tego, który nie jest skierowany bezpośrednio do najmłodszych? Cóż, chcielibyśmy powiedzieć, że to zupełnie inny sprzęt, ale jakoś nie możemy. Głównie dlatego, że w tym przypadku Samsung po prostu postanowił umieścić jeden ze swoich tabletów w specjalnym bumperze i stwierdził, że sprzęt idealnie nadaje się dla najmłodszych. Czy cokolwiek w nim zmieniono? Na szczęście tak.

Galaxy Tab A Kids Edition

Zacznijmy od tego, że sam tablet nowy nie jest. To model, który pojawił się na rynku w tym roku pod nazwą Samsung Tab A 8.0 (2019), więc firma nie musiała się specjalnie wysilać, jeżeli chodzi o samą specyfikację. Ta została bowiem bez zmian, ale na szczęście dodano tutaj trochę rzeczy, które sprawiają, że nazwa Galaxy Tab A Kids Edition jest adekwatna. Zanim do nich przejdziemy, przyjrzyjmy się chwilę samej specyfikacji urządzenia.

Galaxy Tab A Kids Edition ma wyświetlacz LCD o przekątnej 8 cali, co przełożyło się na rozdzielczość 800×1200 pikseli, a sam obraz wyświetlany jest w proporcjach 16:10. Ekran otoczony został potężnymi ramkami, ale akurat w tym przypadku to dobrze, bo kiedy dziecko będzie z niego korzystało, dobrze, żeby miało odpowiednio dużo przestrzeni. Samsung do Galaxy Tab A Kids Edition dodaje jeszcze żółty bumper, czyli stworzone z gumy etui mające chronić urządzenie przed skutkami upadku. Jesteśmy przekonani, że takich upadków tablet zaliczy całkiem sporo, bo przecież najmłodsi użytkownicy nie przykładają ogromnej wagi do tego, żeby przejmować się tym, co akurat trzymają w dłoniach.

Specyfikacja Galaxy Tab A Kids Edition

Procesorem zarządzającym został tutaj ośmiordzeniowy Qulacomm Snapdragon 429, a jego pracę wspierać będą 2 GB RAM. Na dane przeznaczono 32 GB, ale dzięki slotowi na kartę microSD, można dołożyć jeszcze 512 GB. Akumulator ma pojemność 5100 mAh, co ma wystarczyć na 13 godzin pracy. Patrząc na rozdzielczość ekranu, jesteśmy w stanie w to uwierzyć. Tablet wyposażono jeszcze w dwie kamery. Na froncie ma 2 Mpix, a główna 8 Mpix z możliwością nagrywania filmów w jakości 1080p i trzydziestu klatkach na sekundę. Sprzęt pojawi się tylko w wersji z Wi-Fi, więc jego użyteczność będzie głównie w domowym zaciszu.

Co potrafi tablet dla dzieci?

Tablet dla dzieci od Samsunga został wyposażony w kilka ciekawych funkcji. Najważniejszą z nich jest oczywiście rozbudowana kontrola rodzicielska, która pozwala na ustawianie czasu, który pociechy mogą spędzać przed wyświetlaczem urządzenia. Oczywiście rodzice też mogą korzystać ze sprzętu, ale jeżeli będą chcieli, to na nim zainstalowana jest także próbna wersja Samsung Kids, czyli aplikacja z treściami bezpiecznymi dla najmłodszych. Opcja monitorowania tego, co ogląda dziecko także znajduje się w urządzeniu. To pojawi się tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, a wysyłka do pierwszych klientów odbędzie się po 21 października. Sprzęt wyceniono na 149 dolarów, czyli około 575 złotych.

Tablety i smartfony, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Samsung / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment