Playstation Now od teraz na PSVita i PS TV

Usługa Playstation Now to nowoczesny system streamujący gry prosto do użytkownika konsoli z serwera producenta, co pozwala grać w dowolny tytuł zdalnie. Teraz debiutuje na przenośnych konsolach Sony: PS Vita i PS TV.

Usługi streamujące gry próbują się przebić do ogólnej świadomości branży elektronicznej rozrywki już kilka dobrych lat: najpierw OnLive, Ouya a teraz Playstation Now. Producenci sprzętu do grania nowej generacji przekonują nas, że nie potrzebujemy nośników, żeby grać, a połączenie z serwerem oferuje równie stabilną i płynną zabawę. Czy tak jest naprawdę, trudno dywagować, ponieważ rzeczone serwisy, pomimo, że od kilku lat próbują podbić rynek to nadal pozostają nieco z boku walcząc z problemami technicznymi i finansowymi. Po kilku miesiącach bety serwis Sony: Playstation Now debiutuje wreszcie na najbardziej przenośnych urządzeniach japońskiej firmy. Przy bardzo ubogiej bibliotece tytułów na Playstation Vita, może to być zabieg, który pomoże konsolce wrócić zza grobu lub przynajmniej przypomnieć ludziom, że Sony też produkuje przenośne sprzęty do grania, a usługa pozwalająca grać w gry zdalnie to idealne rozwiązanie: 125 tytułów dostępnych od razu na żądanie, dodatkowo 5 kolejnych będzie dostępnych od tego tygodnia (z okazji premiery) w tym God of War 3.

http://www.youtube.com/watch?v=oBOVGHiKWZU

Na Playstation TV usługa Now będzie działała dokładnie tak samo jak na Vicie (przypominam, że PS TV obsługuje natywnie niektóre gry z Vity) z pominięciem różnicy, że oczywiście będziemy z niej korzystać na naszym telewizorze. Start tej usługi powoduje, że wreszcie PS TV jest warte swoje ceny (około 100 dolarów) i możemy na nim swobodnie grać w dowolne tytuły (z dostępnych 125 gier oczywiście). Oprócz tego, że PS TV do tej pory charakteryzowało się ograniczoną funkcjonalnością, będąc co prawda znakomitym gadżetem do streamowania mediów i gier z PS4 na dowolny telewizor, teraz nareszcie może samodzielnie spełniać rolę konsoli. Oczywiście potrzebujecie do streamowania gier szybkiego i naprawdę niezawodnego łącza sieciowego i karty płatniczej, do całkiem wygórowanych cen za „wypożyczenie” konkretnego tytułu, w niektórych przypadkach dorównujących cenie całej gry.

Źródło: Engadget

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...