PlayStation Plus w lipcu przynosi potężne opady deszczu

Przed początkiem każdego miesiąca, Sony pokazuje co czeka na graczy, którzy zdecydowali się wykupić od nich usługę sieciową. I choć nie zawsze bonusy w postaci gier rekompensowały wydatki, to ostatnie miesiące pokazały, że Japończycy dbają o swoich użytkowników. Czy PlayStation Plus w lipcu także takie będzie? Sprawdzamy!

PlayStation Plus w lipcu

Po kilku miesiącach posuchy, konsolowcy zaczęli w końcu otrzymywać tytuły za członkostwo w PlayStation Plus, które zdawały się ich satysfakcjonować. Skończyły się produkcje Indie, a do biblioteki trafiały tytuły z wyższej półki. Wprawdzie tym, które tworzone są przez niezależne studia i za mniejsze pieniądze trudno coś zarzucić (często są lepszą rozrywką, niż gry AAA), to jednak przy kosztach abonamentu, klienci zwyczajnie żądali więcej. I tak się stało, bo gry takie jak Mad Max, Metal Gear Solid: Phantom Pain, Bloodborne, Beyond:Two Souls czy ostatnio XCOM 2, to tytuły które warto znać. I jeżeli opłacamy abonament, dostajemy je za darmo.

PlayStation Plus w lipcu

Lipcowa oferta, którą właśnie ogłosiło Sony, nie wygląda może już tak obiecującą, jak niektóre z poprzednich miesięcy, ale dalej nie ma powodów do narzekań. Zacznijmy od pierwszego, odrobinę mniej znanego tytułu. Absolver to produkcja, która była debiutem na rynku francuskiego studia Sloclap. Jednak osoby za nią odpowiedzialne nie były totalnymi laikami w branży, bo współtworzyły takie gry jak Watch_Dogs, czy Ghost Recon. Ich pierwsze i póki co jedyne dziecko, to mieszanka fantasy ze sztukami walki. Wprawdzie tytuł pomyślany był głównie jako rozrywka multiplayerowa, to nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie przemierzać wykreowany przez Solclap świat.

Szczególnie, że ten prezentuje się wyjątkowo ładnie. Mamy tu oprawę graficzną, która nawiązuje do komisów, a całość utrzymana jest w lekko pastelowej kolorystyce. Głównym atutem produkcji jest jednak system walki, bo to o niego opiera się cała rozgrywka. Skupiono się głównie na walce w zwarciu i krótkich dystansach. Do dyspozycji graczy przygotowano cztery systemy walki, ale ci mogą także tworzyć własne zestawienia ciosów. Ważna jest także broń biała, która nie jeden raz może przychylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Jednak Absolver to jedyny tytuł, który pojawi się w PlayStation Plus w lipcu.

Heavy Rain

To największa z produkcji, która trafi do lipcowej oferty Plusa. Wielu graczy może narzekać, że jest to tytuł, który ma już swoje lata, ale nie wszyscy zapewne zdążyli go ograć. Widać, że Japończycy postanowili dopieścić fanów studia Quantic Dream. Nie tak dawno temu konsolowcy dostali przecież Beyond: Two Souls, a teraz przyszła pora na grę, która wprowadziła studio do pierwszej ligi. Heavy Rain pojawił się wprawdzie jeszcze na poprzednią generację konsol, ale jego zremasteryzowana wersja dalej potrafi dać dużą przyjemność.

Interaktywne gry, które przypominają bardziej film, niż elektroniczną rozgrywkę, nie są oczywiście pomysłem Quantic Dream. Jednak studio wyniosło ten styl na swój własny, wyższy poziom. Najmocniejszą stroną gry jest oczywiście przedstawiona w niej historia. Fabuła dotyczy Zabójcy z Origami, który porywa i następnie morduje dzieci, choć zostawia wskazówki, które mogą pomóc w ich uratowaniu. Oczywiście naszym zadaniem jako gracza, będzie rozwikłanie zagadki, kim naprawdę jest zabójca oraz uratowaniu dziecka.

Podobnie jak w innych tytułach Quantic Dream, nie ma jednej drogi do celu i gracz może poznać wiele zakończeń. Tym samy przejście tytułu nie musi ograniczać się tylko do jednego razu. Wprawdzie wtedy i tak wiemy, kim jest Zabójca z Origami, ale rozgrywanie różnych scenariuszy dalej jest przyjemnością.

PlayStation Plus na PS43 i Vita

Dalej pojawiają się tytuły, które skierowane są na poprzednią generację oraz przenośną konsolę Sony. Fani platformówek powinni być zadowoleni, bo będą mogli przenieść się do świata Rayman’a. To jedna z ciekawszych gier, która nawet dziś potrafi przykuć do konsoli na długie godziny. Kolejną produkcją jest Extreme Exorcism, czyli 8-bitowa grafika, duchy i zjawiska paranormalne. Miła i wciągająca przygoda dla tych, którzy nie boją się gier tworzonych przez niezależne studia.

Zero Escape: Zero Time Dilemma na PS Vita to przygotówka, która kładzie duży nacisk na rozwiązania logiczne. Akcja gry rozgrywa się na Marsie i choć to trzecia, zamykająca cały cykl gra, to nie ma bezpośredniego powiązania z innymi produkcjami. Bez obawy możemy więc ją zasysać nawet w sytuacji, kiedy nie znamy poprzedniczek.

Ostatnie na liście lipcowej jest Space Overlords, czyli typowa gra akcji z przepiękną oprawą graficzną. Wygląda więc na to, że lipcowe dni spędzimy na kanapie.

Nowe konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: PlayStation / Youtube

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....