Plexor750x300

Plextor wprowadza do polski napęd SSD M6GV – sprawdźmy, czy warto się nim zainteresować?

Jeden z wiodących producentów napędów optycznych oraz pamięci masowych zdecydował się właśnie na wprowadzenie do polski swojego najnowszego produktu, będącego kontynuacją serii M6V. Niech nie zmyli was niska cena – tytułowy sprzęt oferuje naprawdę ciekawe parametry.

 Plexor750x300

Dyski SSD są coraz częściej stosowanymi napędami. Nic dziwnego, brak odgłosów pracy w połączeniu z szybkością transferu danych to doskonałe połączenie. Niestety większość tego typu produktów jest zwyczajnie droga, zaś te w przystępnej cenie rzadko kiedy mogą pochwalić się więcej niż zadowalającą specyfikacją. Oczywiście trafiają się wyjątki i możemy zaliczyć do nich Plextor M6GV.

Dzięki zastosowaniu złącza M.2 użytkownik może pozwolić sobie na montaż bezpośrednio na płycie głównej (dedykowane gniazdo), co z pewnością ułatwi instalację pamięci magazynowej SSD. Stosunkowo niewielkie rozmiary napędu oznaczają, iż można zamontować go w naprawdę małych obudowach, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby M6GV znalazł się również w desktopowych stacjach roboczych. Dodatkowym atutem będzie również brak konieczności stosowania dodatkowego okablowania.

Plexor

Warto wspomnieć, iż napęd oferuje odczyt danych na poziomie 535 MB/s oraz zapis z prędkością 455 MB/s. Dodajmy do tego losową liczbę operacji wejścia/wyjścia równą 83 000/80 000 IOPS i robi się ciekawie.

Użytkownicy starszych komputerów również powinni zainteresować się polską ofertą Plextora, gdyż producent nie ograniczył się do wprowadzenia jednego modelu. Obok M6GV zobaczymy także M6MV, z tą różnicą, że drugi z wymienionych wyposażono w złącze mSATA.

Ceny:

Model M6GV:
– 128 GB: 219 zł
– 256 GB: 379 zł
– 512 GB: 719 zł

Model M6MV:
– 128 GB: 219 zł
– 256 GB: 379 zł

Źródło: Informacja prasowa – Plextor

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...