Gembird750x300

Niepotrzebny napęd DVD w laptopie? Zastąp go dyskiem – zyskasz przestrzeń na dane!

Brakująca przestrzeń dyskowa to nie lada kłopot, zwłaszcza w przypadku notebooków, które jak przystało na urządzenia mobilne, lubimy zabierać w różne miejsca. Naturalnie możemy spakować do torby dodatkowy dysk, ale to zawsze kolejne, niepożądane urządzenie do „dźwigania”.  Holenderski dostawca akcesoriów komputerowych znalazł jednak na to sposób…

Gembird750x300

Otóż w ofercie firmy Gembird pojawił się dość ciekawy gadżet – mowa o adapterze umożliwiającym umieszczenie dysku 2,5” HDD w gnieździe 5,25” SATA (miejsce na napęd CD/DVD). Co ciekawe dzięki grubości równiej 9.5 mm, rozwiązanie to może być stosowne nawet w przypadku ultrabooków. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z wersji 12 mm, gdyż producent wprowadził do sprzedaży dwa warianty adaptera.

Nie oszukujmy się – nikt nie lubi nosić ze sobą dodatkowych urządzeń, w szczególności jeśli stosunkowo niewielkim kosztem możemy zastąpić je wygodniejszym rozwiązaniem. Korzystacie z napędów DVD w waszych notebookach? Jeśli tak, to zapewne robicie to głównie w domu, a więc w przypadku pracy mobilnej wspomniany element jest tylko dodatkowym ciężarem. Jeśli połączymy to z potrzebą większej przestrzeni dyskowej na dane, rozwiązanie Gembird okaże się więcej niż interesuje. Osobiście byłbym skłonny rozważyć porzucenie funkcji  urządzenia mobilnego, jaką jest odtwarzacz płyt na rzecz kilkuset dodatkowych gigabajtów.

Gembird 1

Jeśli wasze potrzeby pokrywają się z nowymi powinniście rozważyć zakup MF-95-02, czyli opisanego wyżej adaptera. Biorąc pod uwagę otrzymaną wygodę, koszt zakupu urządzenia wydaje się wręcz śmieszny. Mówimy tutaj o cenie równej 50 zł, w której ciężko znaleźć porządny pendrive. Jak dla mnie – oferta atrakcyjna.

Źródło: Informacja prasowa – Gembird.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...