Płonąca Tesla

Płonąca Tesla pod Wałbrzychem. Z auta nie zostało prawie nic

Strażacy z lokalnych OSP musieli interweniować w sprawie pożaru auta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby powodem zgłoszenia nie była płonąca Tesla. To pierwszy taki przypadek w Polsce, ale niejedyny na skalę światową. Sprawdzamy, co mogło być przyczyną awarii..

Płonąca Tesla

Elektryczne pojazdy wyposażone w dodatki zapewniające sporą dozę autonomiczności są przyszłością branży motoryzacyjnej. Po drogach porusza się coraz więcej tego typu aut, ale prawdziwą rewolucję w tym względzie zapoczątkował Elon Musk, tworząc Teslę. Wspomniana marka jest dziś jedną z najbardziej rozpozwalnych w świecie nowych technologii. Niestety, nie są to elektryki pozbawione wad, o czym świadczy, chociażby wczorajsza interwencja straży pożarnej.

Pierwsza w Polsce płonąca Tesla

Wczoraj około godziny 17:00 strażacy przyjęli zgłoszenie dotyczące pożaru elektrycznego samochodu, które miało miejsce na jednym z okolicznych parkingów. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że powodem interwencji była płonąca Tesla. Co gorsze, w porównaniu do pożarów tradycyjnych aut, rzeczony elektryk sprawia wrażenie podatnego na podpalenia. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia udostępnione przez OSP Boguszów, na których widać niemal doszczętnie spalony samochód. W zasadzie ostała się jedynie maska oraz przednie koła.

Nie wygląda to ciekawie i choć jest to dopiero pierwszy taki przypadek w Polsce, sprawa jest poważna. Potencjalni klienci będą mieli poważne obawy przez zakupem jednego z modeli firmy Elona Muska.

Powód pożaru

Niestety, na ten moment nie znamy prawdziwego powodu spalenia pojazdu. Mogę jedynie odnieść się do wcześniejszych incydentów, po których płonąca Tesla została gruntownie przebadana. W jednym przypadku zawinił czynnik ludzki, uściślając — wadliwy montaż instalacji. W innych przypadkach do samozapalenia dochodziło w skutek niewielkich uderzeń w akumulatory, które nie były wystarczająco zabezpieczone. Tesla naprawiła co prawda swoje “błędy”, jednak w ich miejsce pojawiają się kolejne. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnych przypadków będzie coraz mniej.

Jeśli, podobnie jak my jesteście fanami elektrycznych pojazdów, sprawdźcie dostępne w naszym sklepie modele.

Źródło

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...