WiFiCalling750x300

Plus rozszerza testy Wi-Fi Calling – nowa aplikacja oraz natywne wsparcie rozwiązania

Polscy dostawcy usług telekomunikacyjnych wykazują coraz większe zainteresowanie tytułową technologią, która to pozwala na wykonywanie połączeń głosowych za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Dowodem na to są ostatnie działania Plusa…

WiFiCalling750x300

Dotychczas za aplikacją pozwalającą na połączenia „po Wi-Fi” odpowiadała firma Nokia Networks. Choć operator wydawał się zadowolony ze współpracy, zdecydował się na zmianę producenta oprogramowania i tak za nowym softem stoi teraz Ericsson oraz Taqua. Czy ten okaże się lepszy? Jeśli jesteście abonentami Plusa oraz posiadacie smartfon z systemem Android 4.4 lub wyżej, możecie dołączyć do grona testerów i sprawdzić rozwiązanie na „własnej skórze”.

Obecnie, chcąc cieszyć się Wi-Fi Calling, należy pobrać specjalny dialer dedykowany usłudze, lecz docelowo ta ma integrować się z oprogramowaniem smartfona. Natywne i w pełni zautomatyzowane wsparcie dla połączeń Wi-Fi? Tak, właśnie nad tym pracuje Plus GSM i chwała mu za to. O rozwiązaniu mówi się już od dłuższego czasu, lecz jego wdrażanie trwa i trwa, dlatego też każda informacja o postępach w pracach jest dla mnie miłym zaskoczeniem.

PlusGSM

Idealna wydaje się sytuacja, w której użytkownik nie spostrzeże momentu „przełączania się” pomiędzy Wi-Fi a GSM. Jestem przekonany, iż uzyskanie takich rezultatów jest tylko kwestią czasu.

Zastanawia mnie tylko jedno – wraz ze wzrostem popularności pakietów internetowych, smartfonów oraz rozwojem technologii podobnych do dzisiaj opisywanej, użytkownicy będą ograniczać korzystanie z tradycyjnych usług GSM, jak połączenia głosowe czy SMS-y. Czy to oznacza straty operatorów komórkowych? Wątpię, podejrzewam, że dostawcy zmodyfikują cenniki i tak za dane pakietowe przyjdzie nam zapłacić więcej. Są to oczywiście czysto teoretyczne rozważania, więc na chwilę obecną nie powinniśmy obawiać się wyższych kwot na naszych rachunkach.

Źródło: Plus – informacja prasowa.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...