poczta polska zdjęcie listu

Poczta Polska wprowadza płatność kartą. XXI wiek

Wizyta w placówce pocztowej kończyła się u mnie frustracją. Za każdym razem. Czy „nowa” usługa zmieni cokolwiek?

poczta polska zdjęcie listu

Za każdym razem jak wybieram się na pocztę, coś we mnie umiera. Niezależnie o której godzinie się tam pojawię, trafiam na kolejkę niezadowolonych emerytów. Niejednokrotnie też zdarzyło mi się wyjmować ze skrzynki awizo, choć siedziałem cały dzień w domu czekając na listonosza. Paczkę i tak mogłem odebrać dopiero następnego dnia, bo przecież nie wróciła jeszcze do placówki. Jestem przekonany, że każdego z was spotkała taka sytuacja przynajmniej raz.

Poczta Polska nie ma najlepszej renomy i z kim bym nie rozmawiał, znajdzie on powód do narzekań. Zdaje się jednak, że gigant nie ma powodów do narzekań. Cały czas, mimo rosnącej w siłę konkurencji, pozostaje niekwestionowanym monopolistą. Dlatego niezbyt dziwi mnie fakt, że dopiero teraz pojawi się możliwość płacenia kartą w placówkach. Wizyta w bankomacie przed odwiedzeniem poczty, stała się dla mnie czymś oczywistym i koniecznym jeżeli chciałem cokolwiek wysłać. Teraz ma się to zmienić.

poczta polska zdjęcie paczki

Daleki jestem od ekscytacji, bo w pierwszej kolejności możliwość płacenia kartą pojawi się w 200 placówkach rozsianych po całej Polsce. Finalnie terminale płatnicze będą w 4700 miejscach. Tylko, że Poczta Polska ma ponad 7200 miejsc, gdzie można załatwić usługę (placówki, filie, agencje pocztowe). Czyli trochę więcej niż połowa z nich będzie oferowała transakcje bezgotówkowe. Z opublikowanej na stronie informacji nie wynika niestety, czy będzie jakieś ograniczenie w płatnościach. Wszak w wielu sklepach widzimy karteczki „Płatność kartą od 10/15/20 złotych”. Mam nadzieję, że tutaj tak nie będzie, bo rozwiązanie okaże się w dużej mierze nie trafione. Wysyłając jeden list nie mam zamiaru kupować sterty niepotrzebnych rzeczy, by tylko móc zapłacić kartą.

W placówkach będą akceptowane karty Visa oraz MasterCard, pojawi się możliwość wypłaty gotówki, doładowania telefonów, cash-back oraz realizacji voucherów. Przyznam szczerze, że czekałem na terminale płatnicze w placówkach poczty i liczę na to, że będą działały sprawnie. Moje zdanie chyba popiera Paweł Kopeć (Dyrektor Zarządzający Sprzedażą w Segmencie Klienta Detalicznego w Poczcie Polskiej), bo w opublikowanej informacji napisał: „Nie mam wątpliwości, że nasi klienci z zadowoleniem odbiorą nową opcję płatności i docenią wygodę jaką daje możliwość płatności kartą w placówce”.

Źródło: PocztaPolska
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...