Pojawiła się druga ważna, duża aktualizacja dla Windows 10

Właśnie została wydana druga, większa „paczka” mająca poprawić działanie Windowsa 10 i niektórych preinstalowanych na nim fabrycznie programów. Waży ona ok. 300 MB i można ją pobrać w zwyczajowy sposób.

Windows jako usługa. To hasło, jeszcze tak naprawdę nie do końca jasne nawet dla ludzi z branży i wszelkich specjalistów jarających się światem technologii, ma być kluczowe dla zrozumienia nowej polityki Microsoftu i nowego podejścia do „okienek”. Przypuszczalnie dopiero praktyka pokaże, co ono właściwie oznacza. Złośliwi gdzieniegdzie na forach sieciowych śmiało się zastanawiają, czy samo kierownictwo korporacji z Redmond to rzeczywiście wie, czy też jest to pewnego rodzaju pójście na żywioł. „Dziesiątka” jest przez jej krytyków postrzegana jako krańcowa niedoróbka – OS w stanie alfa, wypuszczony na rynek pośpiesznie i bez należytego przemyślenia produktu.

Z drugiej strony wielu użytkowników chwali sobie swoje pierwsze doświadczenia z nowym systemem, cieszy ich zdecydowany powrót wielu starych znanych trybów/funkcji, nowe też nie zbierają złych recenzji. Wiele osób dobrze ocenia przeglądarkę Edge, choć trudno doprawdy w tej chwili wyrokować, czy rzeczywiście będzie ona silnym przeciwnikiem dla swej konkurencji. Druga duża aktualizacja ma dokładnie 3081424 bajty, czyli 325 MB, wprowadza poprawki m. in. w Cortanie, Windows Hello, obsłudze Bluetooth i interfejsie kafelkowym (ciekawe czy w obecnym wydaniu będą cieszyły się one znacząco większym powodzeniem niż w „ósemce”, wiele wskazuje na to, że w końcu się przyjmą).

Źródło : Microsoft, Windows Central.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....