Pokemon Alpha Sapphire i Omega Ruby – premiera gier na Nintendo 3DS

W miniony piątek (21.11) na rynku zadebiutowały dwie produkcje z serii „Pokemon”.  „Alpha Sapphire” i Omega Ruby, to odświeżone wersje gier, które w 2002 roku ukazały się na kieszonsolce GameBoy Advance. Jakie nowości oferują rimejki, w porównaniu do swoich poprzedniczek?

Fenomen, tych sympatycznych stworków trwa, już dobrych kilkanaście lat. Pokemony dzielą świąt na dwa odłamy. Jedni uważają, iż całe uniwersum jest strasznie infantylne i w euforię na temat nowych odsłon wpaść mogą jedynie dzieci. Zwolennicy, z kolei twierdzą, że każda produkcja wymaga od gracza niezwykłego zmysłu taktycznego oraz ponadprzeciętnej pamięci. Która frakcja jest bliżej prawdy nie mnie, to oceniać.

Zwiastun — Hoenn w wersji anime:

http://www.youtube.com/watch?v=Eju1zieC5rM

Na światowym rynku, w miniony piątek (21.11) zadebiutowały dwie kolejne produkcje ze świata Asha oraz jego nieodłącznego towarzysza – Pikachu. Tym razem są, to rimejki gier, które ukazały się dokładnie 12 lat temu. Jak nie trudno zgadnąć, jedną z głównych zmian wprowadzonych do nowych wersji jest trójwymiarowy silnik graficzny, z którym gracze mogli się, już zapoznać, przy okazji „Pokemon X” i „Y”. Dzięki niemu spojrzymy na znane nam lokacje, z zupełnie innej perspektywy. Podobnie rzecz ma się, w przypadku samych stworków, które teraz nie są już wyłącznie dwuwymiarowymi ilustracjami, a w pełni animowanymi modelami 3D.


Dodatkowe zmiany, które zaobserwujemy to:

 • Nowe rejony do zwiedzania,
 • Niewidziane do tej pory Pokemony,
 • Megaewolucje dla wybranych stworków,
 • Możliwość skorzystania z nowego ekwipunku i pokeballi,
 • Możliwość wzięcia udziału w walkach 2 vs. 2,
 • Spróbowanie swoich sił w wielu różnych konkursach przeznaczonych dla Pokemonów.

Sama rozgrywka pozostała w niezmienionej formie. Na którą składają się liczne elementy zręcznościowe, eksploracja świata, rozmowy z napotkanymi postaciami oraz wisienka na torcie, czyli prowadzenie walk i kolekcjonowanie pokemonów.

Reakcja świata na remastering Pokemonów

O, ile Europejczycy w swoje wersje zagrają dopiero 28 listopada, to gracze z Japonii, Ameryki północnej oraz Australi mogli się, już zapoznać zarówno z „Alpha Sapphire”, jak i „Omega Ruby”.

Zapowiedź gier:

http://www.youtube.com/watch?v=lhNnFONF3gE

Opinie na temat produktów studia Game Freak prezentują się nad wyraz dobrze. Po stronie plusów postawić możemy: ciekawe dodatki, nowe animacje Pokemonów, odpicowaną muzykę, czy sieciowe starcia. Jak, to zwykle bywa, w przypadku serii, głównym minusem produkcji okazała się wtórność i mała ilość zmian, które nie mają szansy zrewolucjonizować cyklu. Tak czy inaczej, każdy prawdziwy fan, tej serii z wypiekami na twarzy śledzi każde informacje na temat nowej, bo czy chcemy, czy nie Pokemony od lat dostarczają graczom nie lada rozrywki.

Oceny tytułów na poszczególnych portalach prezentują się następująco:

 • Joystiq – 4.5/5,
 • IGN – 7.8,
 • Gamespot – 8,
 • Nintendo Life – 9,
 • Videogamer – 8,
 • Destructoid – 9,
 • US Gamer – 4/5,
 • Nintendo Insider 9.

Bundle 2DS – Transparent Red oraz Transparent Blue

Specjalnie z okazji premiery nowych Pokemonów Nintendo zdecydowało się wypuścić konsolę 2DS, w dwóch nowych edycjach – Transparent Red oraz Transparent Blue. Konsole na rynku pojawiły się 7 listopada. Wszyscy chętni, będą mogli zakupić sprzęt w zestawie z grą (zainstalowana na konsoli) i 4GB kartą pamięci. Choć polityka wypuszczania „starych” urządzeń w specjalnych odsłonach, przez Big N nieco zaskakuje, użytkownikom nie posiadającym Nintendo 3DS na pewno jest na rękę.

Przypominamy, iż europejska premiera „Alpha Sapphire”, jak i „Omega Ruby” nastąpi, już 28 listopada na Nintendo 3DS i 2DS. Więcej informacji o tytułach znajdziecie w naszych wcześniejszych publikacjach oraz na stronie Nintendo:

Zachęcamy, również do odwiedzania naszego e-Sklepu, gdzie możecie zakupić konsole, gry i akcesoria na Nintendo Wii U, 2DS oraz 3DS, w atrakcyjnych cenach.

Źródło: Nintendo

One Comment

Dodaj komentarz

329 More posts in konsole category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...