Corning-Gorilla-Glass-4

Urządzenia elektroniczne zostaną wyposażone w cieńsze i bardziej wytrzymałe ekrany

To już pewne. Corning, producent Gorilla Glass, zapowiedział nową generację szkła chroniącego nasze smartfony. Najwyższy czas, bowiem poprzednia wersja powłoki używanej przy tworzeniu elektronicznych gadżetów obchodzić będzie niebawem swoje drugie urodziny.

Corning-Gorilla-Glass-4

 

Najnowsza wersja szkła cechować ma się zwiększoną odpornością. Podobno pozwoli przetrwać 80% upadków z wysokości jednego metra na nierówną i twardą powierzchnię. Wynik ten ma być dwukrotnie lepszy od paneli firm konkurencyjnych, choć Corning nie podaje, jakich dokładnie.

Producent wykorzystał do testów powierzchnię, która najlepiej odzwierciedla warunki panujące w codziennym życiu, takie jak chodniki czy ulice. Podobno testy, jakie przechodzą produkty Corninga, są najtrudniejsze na rynku. Ciekawe, jak zatem powłoka sprawdzi się w rzeczywistości, w której wystarczy chwila nieuwagi, by nasz flagowiec skończył w serwisie? Jeśli będzie tak, jak przewiduje producent, możemy sporo oszczędzić na naprawie naszych urządzeń.

GorillaGlass

Czy warto będzie kupić urządzenie wyposażone w Gorilla Glass 4? Zdecydowanie tak. Nowe szkło pozostaje zdecydowanie bardziej wytrzymałe od poprzedniego, nawet po redukcji jego grubości. Teraz liczyć będzie sobie 0,4 milimetra. Dla przypomnienia — osiągiem Gorilla Glass 3 było 0,7 milimetra. Z dokładną specyfikacją możemy zapoznać się na stronie producenta.

W dobie konstruowania coraz cieńszych urządzeń, odchudzona grubość może mieć również znaczenie estetyczne. Dotyczyć by to mogło zarówno smartfonów, jak i tabletów. Już teraz mówi się, że kolejna generacja elektrycznych urządzeń zostanie wyposażona w nową wersję szklanej powłoki. Nie wiadomo dokładnie, kiedy to by się miało stać, ale mówi się o początku przyszłego roku.  

http://www.youtube.com/watch?v=0VP450E0Yvc

Producent reklamuje Gorilla Glass jako wiodącą na rynku szklaną powłokę dedykowanym zaawansowanym urządzeniom. Gorilla Glass jest używany przez 33 znane marki, przeznaczony do ponad 1000 modeli produktów i wykorzystywany w trzech bilionach urządzeń na świecie. Te statystyki z pewnością poprawią się po wprowadzeniu na rynek szkła najnowszej generacji.

źródło: 1,2,3.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...