polar2

Polar A360 — genialny smartwatch z pulsometrem optycznym

Rynek inteligentnych urządzeń ubieralnych powoli się nasyca, jednak próżno szukać tutaj produktów stricte specjalistycznych, a właśnie do takich moglibyśmy zaliczyć tytułowy zegarek. Pomiar tętna, monitorowanie aktywności, wskazówki treningowe to tylko niektóre zalety wspomnianego modelu. Sprawdźmy, co jeszcze oferuje A360.

polar2

38 lat — dokładnie tyle minęło od wypuszczenia na rynek pierwszego pulsometru firmy Polar. Od tego czasu w kwestii pomiarów oraz ich późniejszej interpretacji zmieniło się bardzo wiele. Nic dziwnego, wymagania użytkowników tego typu urządzeń są większe, zaś panująca moda na aktywne spędzanie wolnego czasu i ogólna „filozofia FIT” wymuszają na producentach stosowanie coraz to nowszych rozwiązań.

Nie bez znaczenia dla rozwoju pulsometrów jest nowa kategoria urządzeń, a konkretnie inteligentnych opasek, zegarków i innych noszonych na ciele gadżetów. Firmy, chcąc utrzymać pozycję na rynku, musza się dostosować do obecnie panujących trendów. Komu jak komu, ale Polarowi wychodzi to doskonale, czego efektem jest najnowszy produkt A360.

Po pierwsze wygląd — nie wiem jak was, ale mnie design wspomnianego modelu po prostu zachwycił. Idealnie wpisuje się w moje wyczucie estetyki. Minimalizm z odrobiną szaleństwa, jakim są kolory zwyczajnie do mnie przemawia. Miłym ukłonem w stronę użytkowników jest to, że poza wyborem kolorystyki zegarka, możemy zdecydować o jego rozmiarze (dot. paska).

Oczywiście A360 pełni też standardową rolę smartwatcha, a więc możemy oczekiwać od niego powiadomień o nieodebranych połączeniach, wiadomości tekstowych czy notyfikacji z innych aplikacji. Prawdziwa siła urządzenia drzemie jednak w inteligentnych czujnikach monitorujących aktywność użytkownika (przebyty dystans, spalone kalorie oraz jakość snu), a właściwie w tym jak system interpretuje wspomniane dane.

polar1

Opierając się na zgromadzonych informacjach dotyczących naszych nawyków, sprzęt sam zasugeruje, kiedy powinniśmy „się ruszyć”. To nie wszystko, gdyż dzięki dedykowanej aplikacji Polar Flow (iOS i Android) możliwa stanie się interpretacja wyników oraz zapisywanie historii treningów, czyli wszystko to co potrzebne do „życia” aktywnemu userowi.

Większość podobnych produktów ma jednak dużą wadę — spore zapotrzebowanie na energię, w efekcie czego codzienne podłączanie sprzętu do ładowarki jest właściwie koniecznością. A360 zawstydza w tym temacie konkurencję, oferując nawet do 2 tygodni ciągłego monitorowania aktywności na jednym ładowaniu. Przyznam, że jest to wynik więcej niż zadowalający.

Urządzenie trafi do sprzedaży pod koniec roku. Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za wspomniany model, wynosi 839 zł, co wydaje się kwotą akceptowalną.

Źródło: Polar

___________________________________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...