iphone

Polityka Apple przynosi efekty

Już jakiś czas temu pojawiło się smartfonowe podsumowanie roku 2015. Na szczycie stoi Samsung za nim Apple, a na trzecim miejscu prężnie rozwijający się Huawei. Ciekawe jest to, że iPhone’y wciąż się tak dobrze sprzedają.

iphone

Nie da się ukryć, że sprzęt Apple uzależnia w pewien sposób swoich klientów. Wiele osób, jak zacznie korzystać z tych urządzeń, nie ma zamiar z nich rezygnować. Dużo rolę odgrywa tutaj system oraz optymalizacja aplikacji. Ściągając program z App Store nie musimy się martwić, że nie będzie nam działał. Firma wypuszczająca dwie lub trzy słuchawki rocznie jest drugim na świecie producentem smartfonów, to zaskakujące. Samsung co roku wypuszcza o wiele więcej nowych urządzeń, co finalnie daje mu pierwsze miejsce. Jednak to, co robią Amerykanie, jest po prostu fenomenem. Jak można zbudować sobie tak silną pozycję na rynku, mając tak niewiele smartfonów w ofercie?  iPhone’y mimo swojej wygórowanej ceny, cieszą się dużym zainteresowaniem. Posiadanie telefonów z logiem Apple jest swego rodzaju prestiżem. Symbol nagryzionego jabłka wpisał się już w kulturę oraz modę i wiele osób po prostu decyduje się na iPhone’a, bo jest na topie. Co nie zmienia faktu, że Steve Jobs przez kilka lat wykreował taki, a nie inny obraz marki. Podziwam to, co udało mu się osiągnać. Jest wzorem w kwestii marketingu.

Apple jest wyjątkowym producentem smartfonów, ale tę swoją wyjątkowość wykreował. Jednym to się podoba, innym nie. Patrząc na wyniki finansowe firmy to raczej, jest więcej zwolenników marki niż przeciwników. Głównym problemem w iPhone’ach jest cena. Chociaż ostatnimi czasy producenci słuchawek z Androidem również dobili do granic 3000 zł, a nawet ją znacznie przekroczyli. Jestem ciekaw, jak długo Apple będzie na topie.

 

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...