ascii 750x300 1

ASCII art ukryta funkcja Facebooka oraz Instagrama

Chcecie zmienić swoje zdjęcia, by były bardziej … artystyczne. Facebook i Instagram posiada taką funkcję, która wam na to pozwoli. O ile macie trochę cierpliwości, możecie osiągnąć naprawdę ciekawy efekt ASCII art.

 
ascii 750x300 1
Niedzielne popołudnie to doskonały czas, by trochę pobawić się swoimi zdjęciami na profilach społecznościowych. Ostrzegamy, nie będzie to aż tak łatwe zadanie i może wystawić waszą cierpliwość na poważną próbę. Dlaczego? Przedstawiony sposób na uzyskanie interesującego efektu nie zawsze działa, ale gdy już się wam uda, efekty są zjawiskowe.
Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest kod ASCII. Rozwinięcie skrótu to American Standard Code for Information Interchange, co oznacza mniej więcej tyle, że każdej literze, cyfrze czy w ogóle znakom  przypisywany jest odpowiedni kod (7-bitowy). W ten sposób zapisywano kiedyś pliki graficzne, a nawet te, które były czystą pornografią. Teraz rzadko kto korzysta z tego sposobu kodowania (oprócz emotikonek czy komentarzy), ale okazało się, że Facebook oraz Instagram pozwalają na dość ciekawą zabawę przy wykorzystaniu ASCII.
 
ascii 750x300 2
Co musicie zrobić, by zobaczyć efekt jak na zamieszczony tutaj zdjęciach? Niewiele. Na Facebooku wystarczy otworzyć interesujące nas zdjęcie i zdobyć jego adres. Czyli kliknąć prawym przyciskiem myszy na fotografię i wybrać „Pokaż obrazek” lub „Kopiuj adres obrazka”. Następnie w nowym oknie wklejamy link, a po „.jpg” (usuwamy zbędne znaki po rozszerzeniu) dopisujemy „.html” lub „.txt”. W teorii tyle powinno wystarczyć. Niestety na Facebooku nie wszystkie zdjęcia dają się przerobić. Warto próbować, choć może to wywołać frustrację.
O wiele łatwiej jest na Instagramie, gdzie efekt uzyskujemy od razu. Otwieramy interesujące nas zdjęcie, wybieramy z menu kontekstowego „Pokaż źródło strony” (skrót Ctr+U) i wyszukujemy (Ctr+F) „.jpg”. Następnie wklejamy link do zdjęcia w nowe okno przeglądarki i dopisujemy końcówkę. Efekty najlepiej widać na jaśniejszych fotografiach. Niby mała rzecz, a cieszy.
Źródło: TheNextWeb
Fot: Vipmultimedia
________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...