You are here
Polska cena Galaxy Tab S5e – Samsungu nie idź tą drogą artykuły News 

Polska cena Galaxy Tab S5e – Samsungu nie idź tą drogą

Na początku roku Samsung ogłosił, że wypuszcza do sprzedaży swój nowy tablet. Niby nic dziwnego, bo przecież dalej można znaleźć klienta na tego typu urządzenia. O ile oczywiście oferują odpowiedni stosunek jakości do ceny. Jak to wygląda w przypadku nowego Samsunga? Tak sobie, bo polska cena Galaxy Tab S5e nie zachwyca, a to chyba i tak mało powiedziane.

Polska cena Galaxy Tab S5e

Tablety dalej chętnie wykorzystywane są chociażby w biznesie, ale i branża kreatywna korzysta z nich częściej, niż można by przypuszczać. Widać więc, że zainteresowanie dalej jest. Dopóki Apple będzie wypuszczało swoje nowe modele, to możemy spokojnie założyć, że nic w tej kwestii się nie zmieni. Warto jednak poważnie się zastanowić, czy przypadkiem nie warto kupić już laptopa, jeżeli specyfikacja tabletu jest mocno średnia, a cena wysoka.

Polska cena Galaxy Tab S5e

Trzeba Samsungowi przyznać jedno – design urządzeń idzie u producenta w dobrą stronę. Ostatnio odświeżona seria Galaxy A potrafi zachwycić, choć nie każdemu przypadnie do gustu odwaga producenta. W końcu model Galaxy A80 to swoisty rodzynek. Jednak w przypadku tabletów nie ma mowy o aż takiej odwadze. Za to całość prezentuje się naprawdę wybornie, jeżeli chodzi o kształt oraz linie urządzenia. Widać zamiłowanie do minimalizmu, znane dobrze od Apple, znalazło swoje odbicie także i tutaj. Dodatkowo sam sprzęt jest wyjątkowo „cienki”, bo jego grubość to zaledwie 5.5 milimetra.

To wszystko znalazło odzwierciedlenie także w tym, ile przyjdzie nam zapłacić za urządzenie. Polska cena Galaxy Tab S5e wynosi bowiem w podstawowej wersji 1799 złotych. Jeżeli będziemy chcieli korzystać z urządzenia z modemem LTE, zapłacimy za nie już 1999 złotych. Dość sporo, jak na tablet, którego specyfikacja nie zachwyca. Owszem, jest dobra, ale chyba nie za taką cenę. Szczególnie, że jeżeli dokonamy bezpośredniego przeliczenia z dolarów na złotówki, to w Polsce dopłacamy około 300 złotych. Jeżeli Galaxy Tab S5e kosztowałby 1500 złotych, to byłby świetnym wyborem. Tak, trzeba się niestety zastanowić. Wprawdzie to i tak taniej od nowej generacji iPad Air, ale dwa tysiące złotych za możliwość korzystania z sieci LTE, zdaje się być przesadzona.

Specyfikacja Galaxy Tab S5e

No dobrze, ale przyjrzyjmy się samej specyfikacji tabletu. Urządzenie wyposażone jest w ekran wykonany w technologii Super AMOLED. Przekątna wynosi tutaj 10,5 cala, co przekłada się na rozdzielczość 1060×2560 pikseli (proporcje 16:10). Lekko mogą odstraszać dość szerokie ramki wokół ekranu, ale należy pamiętać, że to przecież coś innego, niż smartfon. Użytkownik potrzebuje przestrzeni, by móc trzymać tablet swobodnie. Procesorem zarządzającym został tutaj Qualcomm Snapdragon 670, a jego pracę wspierają 4 GB RAM. Na dane przeznaczono 64 GB, ale można tą wartość zwiększyć o aż 512 GB kupując odpowiednią kartę microSD.

Urządzenie ma także cztery głośniki i wspiera technologię Dolby Atmos. Jeżeli chodzi o akumulator to ten jest potężny. Jego pojemność to bowiem 7040 mAh, co ma przełożyć się nawet na 14,5 godziny oglądania wideo, bez konieczności ładowania. Na pokładzie zabrakło złącza słuchawkowego, więc trzeba się będzie posiłkować słuchawkami na microUSB. Aparat umieszony na pleckach urządzenia ma 13 Mpix, a ten do widoerozmów 8 Mpix. To jednak najmniej istotny element specyfikacji, bo przecież robienie zdjęć tabletem to mało wygodne rozwiązanie. Wielka szkoda, że Galaxy Tab S5e nie posiada możliwości obsługi rysika od Samsunga. To sprawia, że będzie bezużyteczny dla branży kreatywnej. Przy tym, jego cena wydaje się lekko przesadzona, choć na pewno znajdą się na urządzenie kupcy.

Nowe tablety znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Samsung / X-com
Polska cena Galaxy Tab S5e

Related posts

Leave a Comment