You are here
To iPad? Nie, to nowy Samsung Galaxy Tab S5e artykuły News 

To iPad? Nie, to nowy Samsung Galaxy Tab S5e

Miła niespodzianka ze strony Samsunga właśnie pojawiła się na jego stronie internetowej. Do sprzedaży, a przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, trafi zaraz nowy tablet Samsung Galaxy Tab S5e. I choć wzornictwem może on przypominać produkt konkurencji z nadgryzionym jabłkiem w logo, to jeżeli chodzi o specyfikację…

Samsung Galaxy Tab S5e

Mogłoby się wydawać, że era tabletów już dawno za nami. Po pierwszym szale, który zawładnął producentami oraz użytkownikami, coraz mniej tego typu urządzeń trafia na rynek. A przynajmniej są one mniej reklamowane, niż jeszcze przed kilkoma laty. W końcu smartfony są już na tyle duże i na tyle dobrze wyposażone, że sam tablet zdaje się być niepotrzebny. No chyba, że ma w sobie coś wyjątkowego. A jak jest z nowym produktem od Samsunga?

Samsung Galaxy Tab S5e

Nowy tablet Samsung Galaxy Tab S5e nie jest może topowym urządzeniem, ale do jego specyfikacji przejdziemy za chwilę. Najpierw spójrzmy na to, jak sam sprzęt w ogóle wygląda. Dość szerokie ramki wokół wyświetlacza z pewnością ułatwią pracę, kiedy przyjdzie nam trzymać sprzęt w dłoniach. Jeżeli chodzi o tył tabletu, to mamy tutaj kamerę umieszczoną w lewym górnym rogu, a także różne warianty kolorystyczne. W tym srebrnym urządzenie może lekko przypominać nowe iPad Pro od Apple, ale w sumie trudno szukać tutaj czegoś wyjątkowego. Rzadko kiedy tablet może pochwalić się wyjątkowym designem, a jeżeli chodzi od te Samsunga, to nigdy nie należały one do przesadnie ładnych.

Z całą pewnością samym wyglądem nie da się zdobyć nowych klientów, ale Samsung Galaxy Tab S5e na szczęście ma coś więcej. Tym czymś w tym wypadku jest cena. Urządzenie wyceniono bowiem w Stanach Zjednoczonych na 399 dolarów w podstawowej wersji, a to oznacza, że powinno kosztować około 1500 złotych. Jak na tablet to możemy założyć, że to średnia półka cenowa. W porównaniu do urządzeń Apple, to możemy także powiedzieć, że to prawie za darmo. Są jednak pewne ograniczenia, bo z taką ceną, musiały się pojawić. W końcu jak to się mówi „coś, za coś”. W tym wypadku padło na rysik.

https://www.youtube.com/watch?v=tXiNj6LHcdM

Specyfikacja Samsung Galaxy Tab S5e

Zdaje się, że największym minusem nowego Samsung Galaxy Tab S5e, jest brak obsługi rysika producenta. Przy takim rozmiarze, aż prosiłoby się o taką możliwość. Tymczasem klienci będą musieli zadowolić się jedynie swoimi palcami, jakkolwiek by to nie brzmiało. Minusem może być także to, że urządzenie pozbawione zostało wejścia miniJack. To niestety coraz powszechniejsza praktyka i widać przeniosła się także na tablety. Do plusów za to powinno zaliczyć się DeX, czyli sposobność pracowania na tablecie, jak na komputerze. Wystarczy podłączyć do niego akcesoria peryferyjne w postaci myszy i klawiatury.

Dla osób, które często podróżują i potrzebują sprzętu przenośnego, który może w dowolnym momencie zmienić się w komputer, to może być dobre rozwiązanie. A co ze specyfikacją Samsung Galaxy Tab S5e? Wyświetlacz ma przekątną 10,5 cala, co przekłada się w tym przypadku na rozdzielczość 2560×1600 pikseli. Ekran wykonano w technologii Super AMOLED. Procesorem zarządzającym został tutaj Qualcomm Snapdragon 670. W zależności od wybranej wersji (i pewnie później rynku), do sprzedaży trafią dwie wersje, różniące się od siebie ilością pamięci RAM oraz miejsca na dane. Mamy więc zestaw 4 GB RAM oraz 64 GB na dane, oraz 6 GB RAM i 128 GB. W każdym z przypadków można skorzystać z karty microSD o pojemności do 512 GB.

Co jeszcze oferuje nowy tablet Samsunga?

Nie mogło zabraknąć miejsca na aparaty. Ten umieszczony na przedniej części urządzenia ma 8 Mpix z przysłoną F2.0. Główny ma już 13 Mpix, ale dalej przysłonę F2.0. Oczywiście robienie zdjęć tabletem to mordęga, ale szkoda, że Samsung nie postarał się tutaj odrobinę bardziej. Jeżeli chodzi o akumulator, to jego pojemność wynosi 7040 mAh. Ma to przełożyć się na pracę do 14,5 godziny na jednym ładowaniu przy ciągle włączonym ekranie.

Znalazło się także miejsce na czytnik linii papilarnych umieszczony na bocznej ściance urządzenia. To można odblokować jeszcze za pomocą skanu twarzy. Tablet działa na systemie Andriod O, co dla niektórych może być problemem. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że to urządzenie jednak ze średniej półki cenowej i nie ma co oczekiwać po nic cudów. Nie podano jeszcze polskiej ceny Samsung Galaxy Tab S5e, ale spodziewamy się, że będzie odrobinę wyższa, niż przy bezpośrednim przeliczeniu. Ciekawe tylko, o ile?

Nowe tablety oraz smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Samsung / YouTube

Related posts

Leave a Comment