You are here
Polska firma Dr Kasela jako oficjalny partner festiwalu w Cannes przygotowuje gwiazdy do występów na czerwonym dywanie News 

Polska firma Dr Kasela jako oficjalny partner festiwalu w Cannes przygotowuje gwiazdy do występów na czerwonym dywanie

Polska klinika medycyny estetycznej Dr Kasela została zaproszona na tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes, aby przygotowywać gwiazdy do występów na czerwonym dywanie. To niezwykłe wyróżnienie dla polskiej branży medycyny estetycznej i dowód na to, że polskie innowacyjne badania naukowe zdobywają uznanie na arenie międzynarodowej.

Zostaliśmy zauważeni ze względu na badania, które prowadzimy, związane z namnażaniem i zastosowaniem żywych  komórek w regeneracji skóry. Wielu celebrytów światowego formatu interesuje się tym tematem ze względu na własne potrzeby, bo wpisuje się to w ich styl życia, naturalną regenerację  skóry, natural beauty. Właśnie dlatego zaproponowano nam, żebyśmy przyjechali w tym roku do Cannes – zdradza dr Tomasz Kasela, współzałożyciel gabinetów medycyny estetycznej dr Kasela i Regenerum Clinic oraz współautor technologii namnażania pozaustrojowego fibroblastów i ich zastosowania w medycynie regeneracyjnej.

Największe gwiazdy w polskim gabinecie medycyny estetycznej

14 maja w Grand Theatre Lumiere odbyła się uroczysta inauguracja 77. międzynarodowego festiwalu filmowego w Cannes. Jak zwykle tłumnie przybyły gwiazdy: Meryl Streep, Heidi Klum, Jane Fonda czy Greta Gerwig. Festiwal w Cannes to nie tylko święto kina, ale również prawdziwy pokaz mody i urody. Gwiazdy z całego świata przechadzają się po czerwonym dywanie, olśniewając swoim wyglądem. 

Jednak niewiele osób wie, że wybitni goście festiwalu będą w tym roku korzystać z usług specjalnie otwartego na ich potrzeby oficjalnego gabinetu medycyny estetycznej, prowadzonego przez doktora Tomasza Kaselę. To ogromna odpowiedzialność, by pomóc im wyglądać perfekcyjnie, dlatego zespół ekspertów z gabinetu Dr Kasela przygotował specjalne zabiegi regenerujące skórę, które zapewnią im nieskazitelną cerę i blask.

Przez nasz gabinet w Cannes przewiną się tym roku największe gwiazdy i nazwiska z pierwszych stron gazet, ale oczywiście nie możemy tego ujawniać, jest to objęte tajemnicą. Chyba że któraś z gwiazd sama odsłoni się w takiej prywatnej chwili, publikując zdjęcie czy filmik – wyjaśnia lekarz. 

Z jakich zabiegów będą korzystać światowe gwiazdy w polskim gabinecie?

Wiadomo jednak, jakim procedurom będą poddawać się gwiazdy. Będą to nieinwazyjne zabiegi tzw. bankietowe, których celem jest szybkie i bezpieczne poprawienie wyglądu skóry twarzy.

Nie możemy tutaj przeprowadzać inwazyjnych zabiegów, mamy to jasno określone w kontrakcie. Bo niestety przy takich bardziej inwazyjnych procedurach może zdarzyć się jakiś siniak, czy obrzęk i w takim stanie nikt już na czerwony dywan nie wyjdzie – tłumaczy lekarz.

W związku z czym poproszono nas o przygotowanie takiego tzw. zabiegu bankietowego, który pozwala szybko skórę zregenerować: dać jej napięcie, zdrowy wygląd, koloryt. Ważne, aby to było coś, co daje szybki efekt, widoczny gołym okiem tu i teraz, bo za chwilę trzeba wyjść na ten czerwony dywan i musi być efekt wow.  Ponieważ współpracujemy z włoską firma GMV, która jest liderem w innowacyjnych technologiach regeneracyjnych, to zdecydowaliśmy się na procedurę z zastosowaniem multifali na urządzeniu Thuzzle, które w bezpieczny i szybki sposób daje takie właśnie efekty. 

Oczywiście jednorazowy zabieg nie daje długotrwałego efektu, natomiast te same zabiegi można robić także cyklicznie w naszym gabinecie i wtedy ten efekt po jest zdecydowanie lepszy – skóra staje się wyraźnie odmłodzona: zaczyna się zwiększać metabolizm fibroblastów, kurczą się włókna kolagenowe i też układają się w odpowiedni sposób, co bardzo wyraźnie poprawia stan skóry – dodaje dr Kasela.

Jak polska firma trafiła do Cannes?

Udział w tak prestiżowym wydarzeniu jak jeden z największych europejskich festiwali filmowych  to nie tylko wielkie sukces firmy Dr Kasela , ale również całej polskiej branży medycyny estetycznej. Firma jest dumna, że może pokazać na międzynarodowej arenie, że Polska jest miejscem, gdzie innowacja i tradycja łączą się, tworząc wyjątkowe rozwiązania w dziedzinie kosmetologii i medycyny. Świat dostrzegł zwłaszcza rozwijane od lat przez dr Kaselę możliwości wykorzystania fibroblastów w medycynie regeneracyjnej.

To jest przyszłość, bo regeneracja z zastosowaniem tych komórek to kierunek, w którym medycyna się rozwija – podkreśla dr Kasela.

Fibroblasty to najważniejsze i najliczniejsze komórki skóry właściwej, odpowiedzialne za produkcję podstawowych substancji strukturalnych skóry – m.in. elastyny, kolagenu, kwasu hialuronowego, a prowadzone przez doktora Kaselę badania pozwalają wyznaczać nowe trendy w medycynie.

Zaczynamy od takiego dość wąskiego wycinka, jakim jest regeneracja skóry, ale te komórki – fibroblasty – możemy potencjalnie zastosować w różnych miejscach w organizmie, nie tylko w skórze. Ale i to już jest doniosłe z punktu widzenia terapii, bo przecież bardzo dużo ludzi boryka się z bliznami, z poparzeniami, innymi i chorobami, które nie tylko pogarszają wygląd skóry, ale mocno odbijają się też na psychice pacjentów. Naturalna regeneracja z zastosowaniem fibroblastów, której efekt jest dość szybko widoczny, może im naprawdę wiele pomóc w życiu – zauważa lekarz, dodając:

Ale fibroblasty to nie tylko skóra, potencjalnie można je stosować np. przy takim schorzeniu jak recesja dziąseł, czyli to już stomatologia, czy przy problemach ginekologicznych – możliwych zastosowań jest naprawdę dużo i możemy realnie  pomóc ludziom, którzy w tej chwili nie mają możliwości skutecznego leczenia swoich dolegliwości.

Dr Kasela i innowacyjne badania nad zastosowaniem fibroblastów

Klinika medycyny estetycznej Dr Kasela w Katowicach tworzona jest przez specjalistów z wieloletnią praktyką, tysiącami wykonanych zabiegów i doskonałym przygotowaniem merytorycznym. Innowacyjność, umiejętność łączenia technik leczenia oraz indywidualne podejście do pacjenta także prowadzenie wielu projektów badawczych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii rekonstrukcyjnej to klucz do sukcesu.

Jest nim zwłaszcza technologia namnażania pozaustrojowego fibroblastów i ich zastosowania w medycynie regeneracyjnej, za co spółka NCT S.A uzyskała patent i klasyfikacje Europejskiej Agencji Medycznej. Obecnie Dr Kasela pracuje nad programem przeszczepów allogenicznych fibroblastów. Ze względu na duże zainteresowanie nowymi metodami regeneracji skóry wśród celebrytów zaproszony został  do obsługi festiwalu w Cannes i przygotowania sław do udziału w imprezach towarzyszących.

Dlatego my nad tym pracujemy już od sześciu-siedmiu lat, mamy w tym kierunku zrobione patenty. I dlatego  jesteśmy dostrzegani za granicą, ponieważ jesteśmy jedyną firmą w Europie, która prowadzi taką certyfikację, Bo żeby móc w ogóle stosować przeszczepy fibroblastów musi być certyfikacja Europejskiej Agencji Leków, aby była pewność, że metoda jest bezpieczna, że nie ma efektów ubocznych i więcej jest korzyści z jej zastosowania, niż potencjalnego ryzyka  – podkreśla specjalista, dr Tomasz Kasela.

Related posts

Leave a Comment