Polska karcianka Earthcore: Shattered Elements wylądowała na App Storze

Od dziś w internetowym sklepie giganta z Cupertino, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów, można już zaopatrzyć sie w nową grę wrocławskiego studia Tequila Games – „Earthcore: Shattered Elements”.

Panująca ostatnio moda na gry karciane spowodowała, iż na rynku gier wideo zadebiutowało kilka ciekawych projektów z tego gatunku. Blizzard ma swojego reprezentanta w postaci „Hearthstone: Heroes of Warcraft”, a i w portfolio studia „Wargaming.net” znajdzie się przedstawiciel karcianek – „World of Tanks Generals”. Nic więc dziwnego, że rodzimi twórcy zwęszyli niszę na rynku i postanowili wypuścić własną produkcję w podobnym klimacie.

W internetowym sklepie koncernu Apple pojawiła się właśnie gra „Earthcore: Shattered Elements”. Twórcy chwalą się, że ich produkt „oferuje graczom swobodę i możliwości taktyczne na niespotykaną dotąd skalę”. Czy znajdzie to odzwierciedlenie w rzeczywistości, możecie się przekonać osobiście. W Polsce gra wydana została w pełnej polskiej wersji językowej, w której usłyszymy cenionego nie tylko przez fanów kina, ale i graczy aktora, Piotra Fronczewskiego.

Z elementami wyróżniającymi ów tytuł od jemu podobnych zapoznacie się poniżej:

  • System tworzenia kart (Card Crafting) otwierający przed graczem niemal nieograniczone możliwości taktyczne i oferujący możliwości eksperymentowania

    z kombinacjami umiejętności na kartach.

  • Wciągająca kampania fabularna osadzona w mrocznym, pełnym niebezpieczeństw świecie fantasy, stworzonym przez światowej klasy projektanta gier planszowych Michała Oracza (Neuroshima Hex, Monastyr).

  • Zróżnicowane tryby rozgrywki sieciowej, w tym pojedynki PvP, rozbudowane rankingi, ligi oraz turnieje.

  • Najwyższej jakości oprawa graficzna i dźwiękowa (kompozytor: Jerzy Adam Nowak) oraz setki ilustracji na kartach przygotowanych przez najlepszych artystów z całego świata, w tym Tomasza “Morano” Jędruszka (Magic: The Gathering, A Game of Thrones).

Poniżej obejrzeć możecie 12-minutowy gameplay, w którym twórcy dzielą się komentarzem na temat rozgrywki w trybie multiplayer, umiejętności kart oraz możliwości taktycznych:

 http://www.youtube.com/watch?v=fVZegm3gMHM

Kilka słów na temat gry postanowił powiedzieć Łukasz Deszczułka, CEO studia Tequila Games. Chcemy zgromadzić wokół gry aktywną społeczność. Aby zachęcić graczy do pozostania z Earthcorem, już pracujemy nad pierwszymi dodatkami do gry, które zupełnie za darmo rozszerzą jej zawartość. Wierzymy też, że dzięki rozwiązaniom takim jak crafting kart, graczom nigdy nie będzie groziła nuda – dodał.

Zapowiedziano także wersje na Androida oraz komputery osobiste, jednak data premiery na ten moment pozostaje jeszcze tajemnicą.

http://www.youtube.com/watch?v=8E_Acat2pkI

Więcej szczegółów na temat produkcji znajdziecie na oficjalnej stronie „Earthcore: Shattered Elements” oraz w naszych wcześniejszych publikacjach.

Gra na urządzenia z iOS-em na pokładzie ((iPad i iPhone) do pobrania pod tym adresem.

Źródło: Tequila Games

_____________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, w którym zakupicie inne gry w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...