Polska scena Youtube na Orange Video Fest

W sobotę 16.05 zostanie zorganizowany Orange Video Fest by LifeTube. Jest to konwencja polskich użytkowników YouTube’a oraz blogerów. Imprezie będzie także towarzyszyć strefa gamingowa oraz turnieje w League of Legends oraz CS:Global Offensive.

Polska scena Youtube rośnie z roku na rok, wprost proporcjonalnie do popularności polskich gwiazd internetu. Jakiś czas temu mogliśmy zaobserwować zmianę w polskim podejściu do korzystania z największego portalu umożliwiającego dzielenie się swoim materiałem wideo. Wcześniej polski Youtube był kojarzony z ludźmi z prowincji, którzy byli wykorzystywani lub byli nie do końca świadomi tego co wrzucają – w związku z czym ich masowa popularność miała źródła w drwinach ludzi i taniej kontrowersji; można tu wymienić Gracjana Roztockiego, Kononowicza czy chociażby pamiętnego „chłopa z mazur”.

Obecnie scena YT znacznie się zmieniła (choć nieliczne „przaśne” wyjątki pozostają) i jest nie do poznania; możemy cieszyć się profesjonalnie kręconymi audycjami, o wyższym budżecie, z masową ilością odbiorców świadomie targetowanych (chociażby abstrachujeTV) czy zupełnie nowatorskimi i świeżymi konceptami, jak SAWardęga. Na Orange Video Fest, która jest największą tego typu imprezą w środkowo-wschodniej Europie, będzie obecna cała czołówka polskich youtube’rów, łącznie z wymienionym wcześniej Wardęgą.

Oprócz głównej atrakcji, jaką będzie konwencja YT, będziemy mogli też zwiedzić strefę gamingową, w której swoje stanowisko będzie miało Nintendo Polska, które między innymi organizuje turniej w Mario Kart. Atrakcjom technologicznym będą towarzyszyć koncerty polskich raperów, a także występy stand-upowców. Poprzednia edycja Orange Video Fest okazała się bardzo trafionym pomysłem, odwiedziło ją ponad 8000 osób. Zapraszamy na Torwar 16.05, widzimy się na Orange Video Fest.

Źródło: OrangeVideoFest

Polecamy najnowsze wiosenne promocje w naszym sklepie, szczególnie Microsoft Lumia.

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...