Polski benchmark Catzilla wreszcie dostępny

Finalna wersja polskiego benchmarka – ALLBenchmark Catzilla została w końcu udostępniona. Ogólna zasada programu polega na testowaniu wydajności zestawu komputerowego pod kątem płynnego działania konkretnej gry, którą jesteśmy zainteresowani.

Zaletami polskiego benchmarka są: prostota obsługi oraz przejrzysty system rekomendacji. Po wykonaniu testu, program informuje nas w jakich najnowszych grach nasz sprzęt zapewni nam płynną rozgrywkę oraz, które z podzespołów nadają się do wymiany. Prócz opisu, testowana platforma otrzyma punkty w 12-stopniowej skali co wydaje się dosyć przydatną funkcją zwłaszcza dla osób nieobeznanych z tematem.

Za benchmark odpowiedzialna jest firma ALLPlayer Group. Filmik przedstawiający kota-giganta siejącego spustoszenie w wirtualnym mieście stworzono, przy współpracy ze studiem Platige Image (to oni są autorami animacji promujących serię Wiedźmin oraz grę Cyberpunk 2077) oraz Plastic (dostarczającym silnik graficzno-fizyczny). Z materiałem zapoznać się możecie poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=qrorYxRacTc

A o to co miał do powiedzenia na temat projektu Maciej Matuszewski, reprezentujący ALLPlayer Group:

„Tomek Bagiński z Platige Image zaproponował współpracę ze studiem Plastic, które produkuje gry wideo dla Sony. Był to zdecydowanie najlepszy kandydat do realizacji tego przedsięwzięcia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego, a o popularności projektu może świadczyć fakt, że już wersja beta została pobrana ponad 200 000 razy przez użytkowników z całego świata”.

ALLBenchmark Catzilla 1.0 pozwoli nam na przeprowadzenie pięciu rodzajów testów:

  • 576p (rozdzielczość 1024 x 576 pikseli) – do testowania netbooków i ultrabooków, minimalne wymagania to 256 MB pamięci karty grafiki,
  • 720p (1280 x 720) – do testowania starszych i słabszych komputerów, minimalne wymagania to 512 MB pamięci karty grafiki,
  • 1080p (1920 x 1080) – do testowania większości współczesnych komputerów, minimalne wymagania to 1024 MB pamięci karty grafiki,
  • 1440p (2560 x 1440) – do testowania najwydajniejszych maszyn, minimalne wymagania to 1024 MB pamięci karty grafiki,
  • CUSTOM – oparty na własnych ustawieniach.

Dzięki ALLBenchmark Catzilla przetestujemy różne konfiguracje sprzętowe pod kątem obciążenia jednostek GPU i CPU m.in. pod wpływem fizyki obiektów, futra i fluidów. Polski benchmark przeznaczony jest na systemy Windows XP, Vista, 7 i 8. Odpalimy go na sprzęcie posiadającym kartę grafiki zgodną z bibliotekami DirectX 10 (min. seria GeForce 8000 lub Radeon HD 2000). Dla osób, które są użytkownikami komputerów wyposażonych w zintegrowane układy firm Intel i AMD mam dobrą wiadomość. Oni również będą mogli uruchomić go na swoich maszynach.

ALLBenchmark Catzilla działa na podobnej zasadzie co konkurencyjny program 3DMark. Jest programem płatnym, jednak po bezpłatnej rejestracji na oficjalnej stronie możemy uruchomić testy 576p oraz 720p.

 Źródło: ALLPlayer Group

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...