LoF Slide

Polski horror Layers of Fear trafia na półki sklepowe – Bloober Team publikuje list otwarty

Od wczoraj na rynku dostępne jest „Layers of Fear” – najnowsze dzieło krakowskiego studia „Bloober Team”. Z okazji premiery tytułu twórcy postanowili podziękować społeczności graczy za zainteresowanie produkcją oraz wsparcie.

LoF Slide

Wczoraj (16.02) swoją premierę miało „Layers of Fear”. Produkcja krakowskiego studia „Bloober Team” o obłąkanym malarzu dostępna jest w wersjach na „PC” oraz konsole „PlayStation 4” i „Xbox One”. Warto nadmienić, iż dzięki „Wydawnictwu Techland” tylko nasz kraj otrzyma fizyczną wersję produktu, „Edycję Konesera”, którą wyceniona na 59.90 zł, czyli taniej niż klucz na „Steamie”. W jej skład wchodzą:

 • Gra;

 • Wyjątkowy artbook;

 • Cyfrowy soundtrack;

 • Kolekcjonerski plakat;

 • Fankit.

  LoF screen

Rok 2015 dla polskich produkcji okazał się niezwykle udany. Liczne wyróżnienia przyznane wysokobudżetowym grom, takim jak „Dying Light” czy trzecia odsłona „Wiedźmina” oraz debiutanckim projektom pokroju „Kholat” od „IMGN.PRO” napawają optymizmem. Wracając jednak do tytułu studia „Bloober Team”. Branżowe media miały podzielone zdania na temat polskiego „arcydzieła strachu”. Po jednej stronie barykady stanęły redakcje „GamesReader+, i „The Escapist”, które oceniły „Layers of Fear” na 10/10, natomiast „PC Gamer”, „Gry-Online” czy „God is a Geek” już tak łaskawe w swojej ocenie, która kształtowała się na poziomie 5-7/10, nie były. Zupełnie w odmiennych nastrojach byli sami gracze, którzy wystawili twórcom laurkę (8/10). Należy pamiętać także o tym, że z blisko 3000 recenzji użytkowników platformy „Steam” 96% opinii było pozytywnych. Aby w pełni wyrobić sobie zdanie musimy osobiście zagrać i przekonać się, kto w tym sporze ma rację.

„Layers of Fear„ stał się jednym z najważniejszych polskich IP za granicą. Po sukcesach „CD Projektu”, „Techlandu” czy „11bit”, „Bloober Team” stał się kolejną polską eksportową marką. Przede wszystkim jednak w umysłach graczy staliśmy się jako firma jednym z najważniejszych producentów horrorów na świecie – skomentował Piotr Babieno, dyrektor „Bloober Team”.

Premierowy trailer „Layers of Fear” do obejrzenia poniżej:

 http://www.youtube.com/watch?v=0RxQ_5Sy8Bo

Z okazji premiery krakowskie studio opublikowało również list otwarty do fanów, którego treść brzmi następująco:

Drodzy gracze,

z okazji premiery gry chcielibyśmy podziękować wszystkim fanom oraz dziennikarzom, którzy zainteresowali się „Layers of Fear w wersji wczesnego dostępu. Wasze liczne komentarze, uwagi, słowa pochwały realnie wpłynęły na końcowy produkt. Bez Was „Layers of Fear” byłoby zupełnie inną grą i dziękujemy Wam z całego serducha za poświęcony czas i chęci budowania z nami Arcydzieła Strachu.

Tytuł „Layers of Fear” był dla nas zobowiązujący – tworzyliśmy grę z myślą o licznych warstwach, które gracz będzie stopniowo odkrywać. To nie jest kolejny horror, jakich pełno znajdziecie na rynku, to pewna osobista podróż, unikalne dla wszystkich grających doświadczenie. Jeśli sądzicie, że odkryliście już wszystko, co „Layers of Fear miał Wam do zaoferowania, to zapewne jesteście w błędzie. Tutaj każdy element składowy ma nie tylko prowadzić do przodu fabułę, ale także zachęcać do poznawania własnej osoby. Wiemy, że brzmi to odrobinę patetycznie, ale uwierzcie nam, że refleksja nad tym, co widzicie na ekranie, będzie wyznacznikiem Waszego zadowolenia.

Zapewne czytaliście już pierwsze recenzje gry. Nie są one spójne, od maksymalnych not w „The Escapist i „GamesRadar+, po odrobinę słabsze w amerykańskim „IGN” i „PC Gamerze”. Nie jest to miejsce na polemikę, kto ma rację, a kto się myli, ale zdecydowanie można zaobserwować trend, że „Layers of Fear” jest grą którą można kochać bądź nienawidzić. „Layers of Fear” miało być unikalnym doświadczeniem dla każdego gracza i w ten sposób było tworzone.

W tym miejscu jeszcze raz chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym we współtworzenie „Layers of Fear”! Trzymajcie się i do usłyszenia wkrótce!

Bloober Team

LoF screen1 

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7,

 • Procesor: Intel Core2 Quad Q8400,

 • Pamięć operacyjna: 4 GB,

 • Dysk twardy: 3 GB,

 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 560 1GB lub Radeon R7 250X 1GB.

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7,

 • Procesor: Intel Core i5 3470,

 • Pamięć operacyjna: 4 GB,

 • Dysk twardy: 3 GB,

 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 660 Ti 2GB.

Więcej o grze przeczytacie w naszych wcześniejszych publikacjach. Pozostaje nam tylko pogratulować autorom sukcesu i życzyć, aby kolejne przedsięwzięcia firmy okazały się równie udane!

Źródło: Techland, Bloober Team

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...