samsung seat

Pomysły Samsunga w samochodach Seata

Samsung jest potentatem na rynku nowych technologii, a Seat to znany hiszpański producent samochodów. Obie firmy nawiązały współpracę i efektem tego będzie seria pojazdów, wyposażonych w zaawansowane funkcje.

 

samsung seatNa mocy porozumienia Samsung udostępni swoje rozwiązania technologiczne we wszystkich Seatach. Umowa dotyczy 75 krajów, w których sprzedawane są auta hiszpańskiego producenta. Już w najbliższych miesiącach na światło dzienne trafią samochody, będące wynikiem współpracy. Zamontowany w nich dodatek, nazywa się „funkcje technologiczne Samsung”. W skład niego wchodzi między innymi aplikacja SEAT ConnectApp, która podczas jazdy pobierze z naszego telefonu powiadomienia z facebooka, tweetera czy maila i odtworzy je przez głośniki.

Pojazdy będą obsługiwały rozwiązanie MirrorLink oraz system informacyjno-rozrywkowy służący do komunikacji z urządzeniami Samsunga. Dzięki MirrorLink na ekranie samochodowym zobaczymy to samo co na swoim smartfonie. Ponadto umożliwi dostęp do aplikacji zainstalowanych w telefonie, co znacznie wpłynie na komfort podróży oraz jej bezpieczeństwo.

seat leonNa Mobile World Congress 2015 w Barcelonie zaprezentowany został pierwszy Seat Leon z nowymi rozwiązaniami. Pokazano, jak można spersonalizować swoje auto, poprzez zmianę podświetlenia, czy ustawień klimatyzacji, a nawet wybór komunikatu powitalnego. Zademonstrowano zamykanie oraz otwieranie drzwi, za pomocą smartwacha. Można, też było zobaczyć powyżej opisaną aplikację ConnectApp.

Nowe technologie stają się wszechobecne, z dnia na dzień poszerzają swój zasięg. Współpraca obu firm wydaje się bardzo rozsądna. Wszystko zmierza do komunikacji urządzeń mobilnych z komputerami, telewizorami, zegarkami a teraz nawet z samochodami. Tym posunięciem producenci mają szanse wyprzedzić konkurencje i zainteresować nowych klientów.

źródło: samsung

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...