Ponad 75% dzieci poniżej 5 roku życia ma własnego smartfona

 Z przeprowadzonego przez naukowców z Filadelfii badania wynika, że trzy czwarte dzieci w wieku do 5 lat ma własnego smartfona.

Jak informuje New York Times ponad 75% dzieci w wieku do piątego roku życia ma własne smartfony. Badanie nie miało jednak charakteru ogólnokrajowego i zostało przeprowadzone na grupie 350 dzieci, głównie z rodzin afro-amerykańskich. Naukowcy podejrzewają, że wyniki mogą mówić o problemie, który występuje w znacznie większej skali.

Aż 70 procent ankietowanych rodziców przyznało, że pozwala swoim dzieciom w wieku od 6 miesięcy do 4 lat korzystać z różnych przenośnych urządzeń typu smartfon lub tablet, kiedy oni są zajęci. Dodatkowo, 65% ankietowanych stwierdziło, że daje swoim pociechom grać w miejscach publicznych. Jedna czwarta ankietowanych rodziców przyznała, że ich dzieci grają często przed snem. Wcześniej opublikowane wyniki badań jednoznacznie stwierdzają, że światło emitowane przez ekrany smartfonów, tabletów oraz laptopów powoduje problemy z zasypianiem.

Ponadto często z korzystaniem ze smartfonów jest związany tzw. stres smartfonowy, czyli zespół zaburzeń powodujący np. wrażenie, że telefon wibruje kiedy w rzeczywistości nie otrzymujemy powiadomień.

Zbyt duża ilość czasu spędzana przy urządzeniach elektronicznych może również być przyczyną problemów z socjalizacją u tak młodych dzieci jak 5 lat. Coraz większa ilość czasu spędzana w sieci oraz z urządzeniami elektronicznymi sprawia, że ludziom trudniej radzić sobie w świecie rzeczywistym.

Ze względu na przykre konsekwencje, mogące dalekosiężnie wpływać na zdrowie i przyszłość dzieci, rodzice muszą kontrolować i ograniczać czas spędzany przez ich pociechy z urządzeniami elektronicznymi. 

Źródło: newyorktimes

 

 

 

 

 

________________________________________________

 

Zapraszamy do naszego e-sklepu. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...