youtube 750x300

[Poradnik] Jak zamazać fragment filmu na YouTube

Każdy, kto choć raz kręcił film i wrzucał go na YouTube wie, że w kadrze znaleźć się może coś niepotrzebnego. Gorzej, gdy chodzi o człowieka, który niekoniecznie chcemy widzieć na filmie. Jak rozmazać niepotrzebne elementy? W bardzo prosty sposób.

youtube 750x300

Do niedawna problem nie był tak łatwy do rozwiązania. Owszem, można było wykorzystywać zewnętrzne programy służące do obróbki video, ale nie każdy ma do nich dostęp. Nie ma co się oszukiwać, te w pełni profesjonalne darmowe nie są. Gdy jednak trafimy na taki, który spełnia podstawowe wymagania, często okazuje się trudny w obsłudze. Szczególnie dla kogoś, kto nie zajmował się wcześniej montażem.

YouTube oferuje podstawowy zestaw do edycji, ale do niedawna, próżno było tam szukać czegoś, co pomogłoby nam w rozmazywaniu elementów otoczenia. Owszem, firma wprowadziła funkcję Blur All Faces, ale jej ograniczenia utrudniały użytkowanie. Wszak nie każdy chciał zamazywać wszystkie twarze pojawiające się w kadrze. Teraz YouTube do problemu podszedł z innej strony.

 BlurYouTube2

Funkcja rozmazywania elementów na obrazie pojawiła się stosunkowo niedawno, bo pod koniec lutego tego roku. YouTube jakoś specjalnie nie przejmował się jej reklamowaniem, licząc zapewne na to, że chętni sami dojdą do tego, co i jak. Pierwsze co musimy zrobić, by skorzystać z funkcji „Rozmycia niestandardowego”, to w edytorze filmów wybrać „Efekty rozmycia”, a następnie wyżej wspomnianą opcję.

Edycja jest banalnie prosta. Zaznaczamy na filmie obszar, który chcemy, żeby został rozmazany i tak naprawdę resztą nie musimy się już przejmować. Obszar przez nas wybrany można zablokować lub pozwolić, by podążał za poruszającym się obiektem. Wykorzystany przez YouTube algorytm śledzi obiekt w ruchu i wystarczy, gdy zaznaczymy go tylko raz. Rozmiar rozmycia jest oczywiście definiowalny przez użytkownika i tylko od niego zależy, jak będzie on wyglądał na video. Można go również zablokować, by wyświetlał się tylko na wybranym fragmencie filmu.

Dodana przez YouTube opcja z całą pewnością znacznie ułatwi pracę nad montażem, szczególnie tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z filmami. Narzędzie jest na tyle proste w obsłudze, że po kilku próbach opanuje się je bez problemu.

Źródło: YouTube
Fot: jw., Engadget

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

117 More posts in poradniki category
Recommended for you
Haptic Touch
Haptic Touch vs 3D Touch — jakie są różnice pomiędzy rozwiązaniami?

Haptic Touch, następca wcześniej stosowanego 3D Touch zadebiutował przy okazji premiery iPhone'a XR. Rozwiązanie trafiło...