Poradnik muyzkatrening slide

[Poradnik] Jaki wpływ na treningi ma słuchanie muzyki?

Jeśli zależy ci na dbaniu o formę, to w czasie treningów dajesz z siebie wszystko – krew tętni w żyłach, a ciało pracuje na najwyższych obrotach. Tu z odsieczą przychodzi muzyka. Większość osób podczas ćwiczeń wspomaga się muzyką. Najnowsze badania wykazują, że jej właściwy dobór pozwala osiągać lepsze rezultaty treningowe.

Poradnik muyzkatrening slide

Muzyka o szybkim tempie z powtarzalnym taktem i mocnym rytmem, najlepiej powyżej 120 uderzeń na minutę (bpm), pomaga utrzymać odpowiednie tempo, zwiększa energię trenującego i wspomaga reakcje jego organizmu. Na przykład biegacz słuchający powtarzalnie wybijanego taktu jest bardziej skłonny do zsynchronizowania z nim swoich stóp i ich uderzeń o podłoże. Wzrost tego tempa skutkować będzie wzrostem tempa biegu.

Jeśli chcecie osobiście sprawdzić tą teorię możecie wykorzystać do tego celu utwory ze 120 bpm takie jak:

  • Eagle-Eye Cherry – Save Tonight (120 bpm);

  • Madonna – Music (120 bpm);

  • Usher – DJ Got Us Fallin’ Love (121 bpm).

Warto również dodać, iż muzyka poprawia nastrój, wzmacniając poczucie szczęścia i wigoru, a łagodząc poczucie złości, depresji czy napięcia. Wzmaga również uwagę trenującego, pomagając mu nie zwracać uwagi na zmęczenie.

Poradnik muyzkatrening screen

Jeśli chodzi o wybór typu muzyki, to nie jest to aż tak istotne. W zasadzie każda muzyka daje efekty w porównaniu do tych samych ćwiczeń wykonywanych bez muzyki. Natomiast w przypadku kiedy wybierzemy muzykę w tempie 120 bpm, najczęściej pop lub rock, to nasze wyniki będą znacznie lepsze.

Muzyka jest zatem jednym z sekretów racjonalizacji i udoskonalania osiągów sportowych. Warto w związku z tym wypróbować jedne z najnowszych słuchawek sportowych „JBL”, które zostały specjalnie zaprojektowanych dla osób aktywnie uprawiających sport. Zgodnie ze swoimi preferencjami wybrać można słuchawki odporne na pot, przewodowe, bezprzewodowe czy inne.

Więcej szczególów na temat słuchawek marki „JBL” znajdziecie na oficjalnej internetowej stronie producenta.

Źródło: JBL

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

117 More posts in poradniki category
Recommended for you
Haptic Touch
Haptic Touch vs 3D Touch — jakie są różnice pomiędzy rozwiązaniami?

Haptic Touch, następca wcześniej stosowanego 3D Touch zadebiutował przy okazji premiery iPhone'a XR. Rozwiązanie trafiło...