[Poradnik] Czy potrzebny mi wideorejestrator?

Wielu użytkowników dróg wideorejestratory samochodowe uważa za zupełnie niepotrzebny gadżet. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż takowe urządzenie może uchronić nas przed utratą znacznej sumy pieniędzy, przy okazji oszczędzając nam sporo nerwów.

Poradnik nieuczciwi kierowcy Slide

Nawet jeśli uważamy, że posiadane przez nas umiejętności kierowania pojazdem są zadowalające, musimy się liczyć z faktem, iż to inny użytkownik drogi może spowodować stłuczkę. Co więcej, sprawca wypadku może później próbować zrzucić całą winę na osobę poszkodowaną. Jak w takiej sytuacji możemy się bronić? Z pomocą przyjść nam mogą materiały zarejestrowane przy pomocy kamery samochodowej, które posłużą za dowód świadczący o naszej niewinności.

Gdy życie niektórym niemiłe…

Niestety wielu tego typu kierowców kłamie, licząc na to, że po prostu uda im się uniknąć konsekwencji. Istnieje również grupa osób, które są w stanie zaryzykować własne zdrowie i życie tylko po to, aby wyłudzić odszkodowanie. Potrafią specjalnie upozorować wypadek np. na tak zwaną „stłuczkę”, by później żądać zadośćuczynienia. Wideorejestratory chronią przed takimi osobnikami – zwłaszcza, iż kamera dostarcza nie tylko obraz, ale również informację o tym, z jaką prędkością poruszaliśmy się samochodem w momencie zdarzenia.

Nieuważnych kierowców nie brak

Wideorejestrator z reguły przestaje nagrywać wraz z wyłączeniem silnika auta. Niektóre kamery, takie jak np. model LS470W+, posiadają jednak tryb parkingowy, który umożliwia nie tylko nagrywanie wandali zarysowujących lakier lub przebijających opony dla tzw. „zabawy”, ale przede wszystkim rejestruje nieuważnych kierowców, nieumiejących w należyty sposób parkować samochodu.  

Poradnik nieuczciwi kierowcy Screen

Żadna droga nam niestraszna

Kamery samochodowe, jak ma to miejsce w przypadku modeli od „DOD”, wyposażone są w moduł GPS. Za jego pośrednictwem kierowca otrzymuje dokładne informacje o trasie, co pozwali odnaleźć się mu nawet w rejonach, w których przebywa po raz pierwszy. Analizując dane z GPS, użytkownik może porównać czas potrzebny do pokonania trasy oraz średnią prędkość, z jaką to zrobił i wybrać optymalną dla siebie trasę.

Przezorny…

Wielu zada sobie teraz pytanie: jaka jest szansa, że stanę się ofiarą takich zajść? Analogicznie sytuacja przedstawia się w przypadku ubezpieczeń, których zasadności posiadania nikt prawie nie podważa. Podobnie ma się sprawa z wideorejestratorami – każdy z nas byłby szczęśliwy, nie musząc nigdy skorzystać z niektórych jego funkcji. Gdy już jednak dojdzie do nieszczęścia, wtedy lepiej nie żałować, że nie zrobiło się wszystkiego, by się przed nim zabezpieczyć.  

http://www.youtube.com/watch?v=iRg0KkQTyg0

Źródło: DOD, YouTube.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

117 More posts in poradniki category
Recommended for you
Haptic Touch
Haptic Touch vs 3D Touch — jakie są różnice pomiędzy rozwiązaniami?

Haptic Touch, następca wcześniej stosowanego 3D Touch zadebiutował przy okazji premiery iPhone'a XR. Rozwiązanie trafiło...