Porównywarka smartfonów a

Porównywarka smartfonów od Google to strzał w dziesiątkę

Zakup nowego smartfona dla wielu oznacza jedynie szybką wizytę w salonie operatora sieci komórkowej i wybranie najatrakcyjniejszego cenowo urządzenia. Wraz ze wzrostem popularności nowinek technicznych, wzrasta również świadomość konsumentów, którzy poświęcają coraz większej uwadze proces wyboru kolejnego urządzenia mobilnego. Problem w tym, że internet oferuje nam zbyt dużą liczbę narzędzi wspomagających rzeczony proces. Łatwo się pogubić, dlatego też niezwykle ucieszył mnie nowy pomysł Google, czyli porównywarka smartfonów.

Porównywarka smartfonów a

Zdaję sobie sprawę z tego, że porównywarka smartfonów nie jest niczym nowym. W zasadzie spora grupa serwisów internetowych, polskich, jak i zagranicznych, oferuje w tym zakresie przydatne i wygodne narzędzia. Nie są one niestety idealne i wiążą się z jakby nie patrzeć — koniecznością poznania danego serwisu. Rozmieszczenie informacji, układ witryny i jej rozpoznawalność mają wpływ na efektywność procesu porównywania urządzeń mobilnych. Wiem o tym ja, wiecie wy, ale wie również Google, które to postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom internautów.

Porównywarka smartfonów w wyszukiwarce

Serwis Android Police poinformował o tym, że wielu użytkowników wyszukiwarki Google’a zauważyło pojawienie się dodatkowej funkcji. Nowością jest panel pozwalający na porównanie ze sobą dwóch modeli smartfonów. Chcąc z niego skorzystać, wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowego Google nazwy urządzeń i rozdzielić je dopiskiem “vs”. Proste do bólu i jak się okazuje skuteczne, gdyż po chwili od zapytania, na ekranie smartfona pojawią się zdjęcia wspomnianych sprzętów oraz tabela porównująca ich specyfikacje techniczne. Oczywiście wprawne oko odnajdzie też informację zawierającą średnią ocen danego urządzenia.

Porównywarka smartfonów a

Z opisywanej nowości będzie można skorzystać zarówno w mobilnej aplikacji Google Search, jak i w wyszukiwarkach (mobilnej i desktopwej). Niestety, funkcja jest obecnie w fazie testowej i dostęp do niej ma jedynie wąskie grono userów. Podejrzewam jednak, że porównywarka smartfonów trafi do pozostałych internautów w przeciągu maksymalnie kilku tygodni. Oczywiście pod warunkiem odpowiedniego, pozytywnego feedbacku.

Wyszukiwarka to kombajn

Wyszukiwarka internetowa Google stanowiła niegdyś jedynie katalog zindeksowanych stron, które można było odnaleźć, wpisując w odpowiednie pole konkretną frazę. Z biegiem czasu gigant z Mountain View dodał do niej potężny pakiet dodatkowych opcji, a finalnie zaimplementowano również wirtualnego asystenta. Dziś Google Search jest istną kobyłą, z poziomu której możemy dotrzeć z niemal stuprocentową skutecznością do poszukiwanych przez nas materiałów.

Czy rozrastanie się pierwotnie prostego narzędzia i implementacja ficzerów takich jak porównywarka smartfonów jest czymś dobrym dla użytkownika? Odpowiedź — to zależy. Dla jednych rozrost usługi będzie zaletą, gdyż ograniczy konieczność instalowania dodatkowego oprogramowania. Problem może pojawić się u użytkowników smartfonów z nieco słabszej specyfikacji technicznej. Wyszukiwarka Google jest już wystarczająco obciążającym programem. Kolejne moduły funkcyjne mogą spowodować przycięcia animacji lub losowe ponowne jej uruchomienia.

Kiedy tylko otrzymam dostęp elementu, jakim jest porównywarka smartfonów, przygotuję dla was małą aktualizację wpisu, w której zawrę pierwsze wrażenia.

Źródło: AndroidPolice

2 komentarze

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...