OneDrive750x300

Poważna zmiana w limitach OneDrive — wszystko przez użytkowników

Microsoft zdecydował właśnie o wycofaniu nielimitowanej przestrzeni na dane w chmurze OneDrive dla subskrybentów Office 365. Mało tego, darmowy plan obejmujący dotychczas 15 GB uszczupli się do 5 GB. Wszystkiemu winni zachłanni userzy, nie potrafiący docenić działań firmy.

OneDrive750x300

Dotychczas osoby korzystające z planu taryfowego Office 365 mogły cieszyć się nielimitowaną przestrzenią na dane. Oczywiście domyślnie wyświetlana pamięć to 1 TB, jednak każdy subskrybent mógł ją bezpłatnie rozszerzyć. Niestety, przez chciwość użytkowników, którzy postanowili wypełnić swoje wirtualne dyski nawet 75 terabajtami danych (14 tys. razy więcej od przeciętnego usera), Microsoft zdecydował się podjąć drastyczne kroki.

Otóż niebawem wspomniana pamięć zostanie ograniczona do 1 TR, choć to nie koniec niekorzystnych dla użytkowników zmian. Kolejnym cięciem okazuje się podstawowa przestrzeń na dane, którą otrzymywał każdy zakładający konto Outlook. Zamiast 15 GB, klienci otrzymają teraz zaledwie 5 GB.

Rozumiem, że trzeba jakoś „ukarać” nie do końca uczciwych użytkowników, jednak dlaczego tracić na tym mają wszyscy? Jestem przekonany, że takimi działaniami Microsoft nie zjedna sobie społeczności — przeciwnie, zniechęci do siebie naprawdę sporą grupę osób, w tym mnie.

MicrosoftLumia2

Co prawda nie trzymałem w chmurze OneDrive ogromnych ilości danych, jednak uważałem się za użytkownika aktywnego. Teraz ograniczę się do przechowywania tam dokumentów i to tylko tych niezbędnych w mojej pracy. Co z resztą? Z powodzeniem przeskoczę na Google Drive, z którego byłem do tej pory zadowolony i nic nie wskakuje na to, żeby ten stan rzeczy miał ulec zmianie.

Źródło: blog.onedrive

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

One Comment

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...