Activision wykupiło King Digital Entertainment

Jeden z największych wydawców gier na PC, konsole i urządzenia mobilne, firma Activision wykupiła King Digital Entertainment za sumę 5,9 miliardów dolarów.

Na pierwszy rzut oka suma wydaje się wygórowana, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę, że gry takie jak np., Candy Crush Saga, Pet Rescue Saga czy Farm Heroes Saga są jednymi z najczęściej pobieranych przez użytkowników urządzeń mobilnych tytułami, krok Activision nie powinien dziwić.

Produkty King Digital Entertainment należą do gatunku rozrywki logicznej i opierają się na prostym schemacie. W Candy Crush Saga gracz musi pozbyć się z planszy kolorowych słodyczy, które po ułożeniu takim samym kolorem znikają, a grający zyskuje punkty. Cukierki trzeba ułożyć minimum po trzy w rzędzie pionowym lub poziomym. Do dyspozycji gracza pozostają różne ułatwiające rozgrywkę przedmioty, takie jak np., ręka, która pozwala zamienić miejscami leżące obok siebie słodycze. Candy Crush Saga pozwala dzielić się wynikami z przyjaciółmi, wysyłać innym graczom dodatkowe ruchy czy dodatkowe życie. Od 2011 roku mogą się nią cieszyć użytkownicy urządzeń z systemem operacyjnym Android, zaś od roku 2012 dostępna jest na portalu Facebook i dla iOS. O popularności gry może świadczyć fakt, że aż do chwili obecnej powstają nowe poziomy, dodatkowe bonusy i od 2014 można grać w Candy Crush Soda Saga, co wiąże się z kolejnymi godzinami spędzonymi na ulubionej rozrywce.

http://www.youtube.com/watch?v=gPZ_-nKIuT0

W Pet Rescue Saga zadaniem gracza jest sprowadzić wszystkie zwierzęta na dół. Chociaż wystarczy połączyć ze sobą dwa elementy w takim samym kolorze, by zniknęły z planszy, to gra jest zdecydowanie trudniejsza niż pierwszy z wymienionych tytułów. Do dyspozycji grającego pozostają m.in. balony w kolorach klocków, które ułatwiają sprowadzenie pupili na sam dół.

http://www.youtube.com/watch?v=Zw3I7N93dxY

Farm Heroes Saga to alternatywa dla osób, które znudziły się oczyszczaniem plansz z kolorowych cukierków czy sprowadzaniem zwierzaków na dół. Rozgrywka jest łatwiejsza, bo polega na łączeniu uśmiechniętych warzyw i owoców tak, by znikały z pola i nabijały punkty. Co parę plansz mamy rundę bonusową, w której zdobywa się zwierzęta w zależności od uzyskanej punktacji. Oprócz planszy bonusowej mamy walkę z bossem, którym w tej grze jest szop. Połączone warzywa lub owoce jednego rodzaju odejmują złośliwemu przeciwnikowi punkty życia.

http://www.youtube.com/watch?v=0IfsTTARwjQ

Mając na uwadze kreatywność ludzi z King Digital Entertainment można powiedzieć, że Activision podjęło bardzo dobrą decyzję. Miejmy nadzieję, że producenci gier z King pod okiem jednego z najlepszych pracodawców 2015 rozwiną skrzydła, by cieszyć graczy nowymi tytułami. Kto wie, może doczekamy się wersji konsolowych najpopularniejszych pozycji?


Źródło: engadget.com

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....