Powstaje nowa gra w uniwersum Tron – za oprawę muzyczną odpowiada Skrillex oraz Giorgio Moroder

Potwierdziły się spekulacje  o tym, że Disney ponownie weźmie na warsztat historię programów przybierających ludzką postać. W  kuluarach plotki dotyczące prac nad kontynuacją filmu „Tron: Dziedzictwo” krążyły już od dłuższego czasu.

Nikt nie spodziewał się jednak, że powstaje także gra komputerowa osadzona we wspomnianym świecie. W wywiadzie dla magazynu „Clash Music” ujawnił te rewelacje Giorgio Moroder – kompozytor mający na koncie ścieżki dźwiękowe do takich obrazów jak: „Flashdance”, „Top Gun” czy choćby „Człowiek z blizną”. Udział w tworzeniu elektronicznej kontynuacji „Tronu” to nie jedyne spotkanie włoskiego artysty z branżą gier wideo. Wcześniej jego kompozycje wykorzystane były przy kilku tytułach z serii „GTA” („Grand Theft Auto 3”, „Grand Theft Auto: Liberty City Stories”, „Grand Theft Auto: Vice City Stories”  oraz  luźno nawiązującym do filmu „ Człowiek z blizną” – „Scarface: The World Is Yours”. Na ścieżce dźwiękowej znajdziemy także owoc kolaboracji Morodera z królem gatunku muzycznego zwanego dubstepem, czyli Skrillexem.

W przyszłym tygodniu mam się spotkać ze Skrillexem i będziemy tworzyć muzykę do disneyowskiej gry „TRON”. (…) Mamy już około pięciu kawałków i zobaczymy, co nam wyjdzie po ich zmiksowaniu z jedną z piosenek – powiedział.

Z wypowiedzi wywnioskować można, iż w produkcji usłyszymy tylko jeden utwór obydwu twórców. Fani elektronicznych brzmień i tak nie powinni narzekać na poziom oprawy muzycznej. Giorgio Moroder tworzy od końca lat 60., a więc doskonale zna się na swoim fachu. Nie wiadomo tylko, czy gra jest oddzielnym projektem, czy towarzyszyć ma obrazowi kinowemu. W przypadku drugiej opcji często bywa tak, że końcowy efekt szeroko zakrojonej kampanii marketingowej w najlepszym wypadku jest poprawny.

http://www.youtube.com/watch?v=5ZLONRreKAI

Czy reguła znajdzie potwierdzenie również w przypadku nowej gry z serii „Tron”? Z odpowiedzią na to pytanie musimy jeszcze trochę poczekać.

Źródło: Clashmusic.com

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...