slajdSurface750x300

Premiera 12-calowego Surface Pro 3 – czy hybryda Microsoftu przyjmie się na rynku?

Wczoraj gigant z Redmond zaprezentował światu kolejną hybrydę z linii Surface. Urządzenie to jest połączeniem tabletu oraz ultrabook’a, a co za tym idzie dostajemy sprawnie działający komputer osobisty, cechujący się sporą mobilnością. Czy to wystarczy, aby uzyskać zadowalające wyniki sprzedaży?

slajdSurface750x300

Bądźmy szczerzy, poprzednie generacje Surface Pro, choć zbierały pozytywne recenzje nie mogły pochwalić się zainteresowaniem konsumentów. Nie oznacza to, że sprzęt jest przeciętny czy kiepski. Przeciwnie – to wysokiej klasy urządzenie, którego zalety można by wymieniać w nieskończoność. Problemem jest tutaj wysoka cena. W przypadku Apple ludzie przywykli do tego, że „jabłuszko” kosztuje sporo, lecz Microsoft najwidoczniej nie powinien podążać tą drogą.

Zanim zapoznamy się z cenami różnych wariantów Surface Pro 3, zatrzymajmy się na chwilę przy jego specyfikacji technicznej.

Microsoft tworząc tytułową hybrydę ewidentnie wzorował się na iPadach od Apple, szczególnie w jednym elemencie. Mowa o 12-calowym ekranie Clear Type, który należy pochwalić za kilka rzeczy: przede wszystkim za wysoką rozdzielczość (2160 x 1440 pix) oraz za idealne według niektórych proporcje ekranu, czyli 3:2.

Oczywiście, wyświetlacz to nie jedyna zaleta opisywanego urządzenia. Kolejną rzeczą, która może zachęcić przyszłych nabywców jest smukłość (9.1 mm grubości) oraz niewielka waga (800 gramów). Jak na tablet to dość sporo, lecz pamiętajmy, że Surface równie dobrze sprawdza się w zadaniach czysto „laptopowych” i zważając ten fakt, wymiary możemy uznać za interesujące.

Wydajność – wszystko zależy od wersji jaką zdecydujemy się kupić. Microsoft przygotował dla nas różne warianty, wyposażone w procesory od i3 do i7 z grafiką Intel HD 4400 oraz  nawet do 8 GB pamięci RAM. Przestrzeń na dane użytkownika została ograniczona do 64-512 GB. Jeśli postawimy na najmocniejszą konfigurację możemy być pewni wysokiej wydajności. Niestety, ceny też. Poniżej kwoty jakie przyjdzie nam zapłacić za:

•             i3-4GB RAM-64GB – $799

•             i5-4GB RAM-128GB – $999

•             i5-8GB RAM-256GB – $1299

•             i7-8GB RAM-256GB – $1549

•             i7-8GB RAM-512GB – $1949

Jeśli natomiast chcemy mieć w pełni sprawną stację roboczą (za mocne słowa) to powinniśmy zaopatrzyć się w kilka akcesoriów takich jak: nowy Type Cover z ulepszonym trackpadem, czy stacja dokująca.

Tak przygotowany zestaw może być łakomym kąskiem. Niestety, tylko dla osób o zasobniejszych portfelach. O ile sama idea urządzeń hybrydowych do mnie przemawia, o tyle uważam, że o sukcesie sprzedażowym można co najwyżej pomarzyć. Przynajmniej do czasu, aż ceny zostaną obniżone do rozsądnego poziomu.

Jeśli jesteście zainteresowani podobnym  sprzętem, a przy tym nie chcecie pozbywać się zbyt dużej ilości cennych złotówek, zapraszamy do naszego sklepu.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...