You are here
Premiera Galaxy Fold już 20 lutego? Samsung przygotowuje ofensywę artykuły News 

Premiera Galaxy Fold już 20 lutego? Samsung przygotowuje ofensywę

Coraz ciekawsze informacja nadciągają z obozu Samsunga. Zbliżają się targi Mobile World Congress w Barcelonie, a to wielkie wydarzenie. Wydarzenie, na którym najprawdopodobniej odbędzie się premiera Galaxy Fold, czyli składanego smartfona. Taką przynajmniej nazwę na razie przypisuje się urządzeniu, ale wiele może się jeszcze zmienić. Co o nim wiemy?

Premiera Galaxy Fold

Chyba po raz pierwszy od lat, unboxing od Samsunga nie będzie skupiony tylko na nowym flagowcu z serii Galaxy. Wprawdzie wszyscy czekamy na Samsung Galaxy S10, ale znacznie bardziej ciekawi nas inny produkt. W końcu o S10 wiemy już całkiem sporo, a wycięcie w ekranie w kształcie okręgu jakoś specjalnie nas nie bawi. No i co ważniejsze, nie jest też nowością na rynku. I choć składany smartfon także nie jest czymś zupełnie nowym, to już w wykonaniu Samsunga może czymś takim być. Tak przynajmniej wskazują znaki na niebie i w Internecie.

Premiera Galaxy Fold 20 lutego?

Dobrze wiemy, że podczas Mobile World Congress, najważniejsze konferencje oblegane są przez tłumy dziennikarzy. Fani oczywiście także się tam znajdują, ale to dziennikarze mają wtedy też dostęp do nowych urządzeń. Wygląda na to, że premiera Galaxy Fold odbędzie się dokładnie tego samego dnia, co Samsung Galaxy S10. Tak przynajmniej można wywnioskować z materiału, który producent udostępnił na swoim koncie na Twitterze.

Wprawdzie nie widać na nim nawet fragmentu nowego, składanego smartfona, to sam napis umieszczony we wpisie dużo nam mówi. „The future of mobile will unfold on Febuary 20”, co można przetłumaczyć jako „Mobilna przyszłość rozwinie się 20 lutego”. Sam fakt, że składany smartfon nazywany jest jeszcze Galaxy Fold, chyba nie pozostawia już żadnych wątpliwości. Sama animacja, która podpięta została pod rzeczony wpis, także nawiązuje do składanych elementów. Napisy układają się tak, jakby były zawijane na wyświetlaczu. Widać więc, że premiera Galaxy Fold jest już bliżej, niż dalej. Co wcale nie musi oznaczać, że smartfon trafi od razu do sprzedaży.

Co wiemy o Galaxy Fold?

Składane smartfony faktycznie mogą być przyszłością rynku mobilnego. Zapewne większą niż te, które mają przesuwany frontowy panel czy dwa wyświetlacze. To przecież tylko ulepszenia w samej konstrukcji. I choć znaczne, to jednak nie są niczym aż tak ekscytującym, jak właśnie składany smartfon. Premiera Galaxy Fold będzie ogromnym wydarzeniem, bo już podczas listopadowej konferencji dla developerów, gdzie pokazano z daleka sprzęt, ten wzbudził ogromne zainteresowanie. Teraz może być już tylko lepiej, bo Samsung może być pierwszym z dużych producentów, którzy wprowadzą takie rozwiązanie na rynek.

Ostatnio pokazano na krótkim filmiku, jak może wyglądać przyszłość według Samsunga. Galaxy Fold także się na nim znalazło. O samy sprzęcie wiemy jednak niewiele, a przynajmniej na ten moment, bo do premiery już niedaleko. Wiemy za to, że większy z ekranów, czyli ten po rozłożeniu, ma mieć przekątną 7.3 cala. Po złożeniu wyświetlacz ma mieć już tylko 4, 58 cala. Jego rozdzielczość ma wynosić 1960×480 pikseli i pokazywać obraz w proporcjach 21:9. Po rozłożeniu rozdzielczość ma wynosić już 2152×1536 pikseli, a proporcje wyświetlania 4.2:3.

Fold nadchodzi

Premiera Galaxy Fold będzie z całą pewnością jednym z najszerzej komentowanych wydarzeń podczas zbliżających się targów Mobile World Congress w Barcelonie. Zresztą, jak jest zawsze w przypadku tych targów, że cokolwiek Samsung nie pokaże, media na całym świecie się o tym rozpisują. Miejmy nadzieję, że tego 20 lutego faktycznie będzie o czym pisać. Sam prototyp będzie czymś zdecydowanie zbyt małym, żeby otwierać szampana. Liczmy na to, że Samsung przynajmniej powie, kiedy będziemy mogli spodziewać się składanego smartfona na rynku. Interesuje nas też jego cena, ale obawiamy się, że będzie ona na tyle wysoka, że na urządzenie pozwolą sobie jedynie nieliczni. Może z czasem przyszłość będzie wyglądała, jak na wideo Samsunga, ale z całą pewnością, nie będzie tania.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Twitter / Samsung / GSM Arena

Related posts

Leave a Comment