You are here
Premiera Galaxy Fold w Polsce – wiemy kiedy go kupisz artykuły News 

Premiera Galaxy Fold w Polsce – wiemy kiedy go kupisz

Od czasu, kiedy Samsung zaprezentował swoje nowe model smartfonów, wszyscy czekaliśmy na to, kiedy pojawi się składany telefon. Premiera Galaxy Fold w Polsce nie będzie opóźniona w stosunku do innych krajów, co powinno nas cieszyć. Pytanie zostaje jedynie o cenę, ale nie spodziewamy się, żeby ta była niska. Wręcz przeciwnie.

Premiera Galaxy Fold w Polsce

Składane smartfony to jedno z najciekawszych zjawisk, które zapamiętaliśmy z zakończonych nie tak dawno temu targów Mobile World Congress. Nie tylko Samsung pokazał swoje rozwiązanie, ale także i Huawei. Nam osobiście o wiele bardziej do gustu przypadło to, co zaprezentował drugi z producentów. Jego Mate X zdaje się być o wiele bardziej przemyślanym rozwiązaniem, choć dalej uważamy, że na składane smartfony jest jeszcze za wcześniej.

Premiera Galaxy Fold w Polsce

Nowe urządzenie od Samsunga wywołało niemałe zamieszanie i nie bez powodu. Wprawdzie spodziewaliśmy się zobaczyć składanego smartfona, ale finalna prezentacja była dokładanie taka, jak w przypadku Samsunga. Starano się pokazać, że urządzenie jest niesamowite i rewolucyjne, choć nie do końca w te zapewnienia uwierzyliśmy. Owszem, samo rozwiązanie, żeby stworzyć składanego smartfona,  jest ciekawe, choć trudno nam na nie znaleźć zastosowanie. Przynajmniej w tym wykonaniu, które zaprezentował Samsung.

Mamy tu przecież relatywnie niewielki ekran, który dopiero po rozłożeniu prezentuje pełnię możliwości. W przypadku Mate X od Huawei sprawa wygląda zupełnie inaczej, bo tam dostajemy praktycznie smartfona z dodatkowymi możliwościami oraz sensownie rozwiązanym umieszczeniem aparatu. Jednak te porównania zostawmy na później, a zajmijmy się tym, co dla klientów Samsunga może być najważniejsze. Premiera Galaxy Fold w Polsce ma odbyć się dokładnie tego samego dnia, co np. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii.

Wśród wszystkich piętnastu państw, które doczekają tego zaszczytu nie zabrakło także Polski, co powinno cieszyć. W końcu wygląda na to, że dla Koreańczyków jesteśmy ważnym rynkiem. Galaxy Fold ma trafić do przedsprzedaży w dniu 26 kwietnia i będzie można składać zamówienia poprzez stronę producenta. Do sklepów składany smartfon ma trafić 3 maja, ale nie wiadomo jeszcze czy będzie dostępny we wszystkich najważniejszych oraz w jakiej ilości.

Specyfikacja Samsung Galaxy Fold

Niestety, nie wiadomo jeszcze ile będzie wynosiła polska cena Samsung Galaxy Fold, ale jej europejska została ustalona na 2 tysiące euro. W bezpośrednim przeliczeniu na złotówki wychodzi to 8580 złotych, więc obstawiamy, że przyjdzie nam za niego zapłacić w sklepie ponad 9 tysięcy. Oprócz samego składanego smartfona, klienci dostaną jeszcze w zestawie słuchawki Samsung Buds, specjalnie zaprojektowane etui oraz roczne bezpieczeństwo pod postacią Samsung Care+. Czy to wszystko warte jest swojej ceny, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że to pierwsze tego typu sprzęty na świecie? Naszym zdaniem nie i nie spodziewamy się ogromnego zainteresowania, choć zapewne kilku zapaleńców zdecyduje się na zakup.

W takim przypadku warto przypomnieć, jak wygląda specyfikacja urządzenia. Otóż dodatkowy z ekranów, czyli ten na froncie, ma przekątną 4,6 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości HD+ (Super AMOLED w proporcjach 21:9). Po rozłożeniu otrzymujemy ekran o przekątnej 7,3 cala, który nazwano Dynamiq AMOLED, a jego rozdzielczość to QXGA+. Jeżeli chodzi o procesor, to wyjawiono, że jest to jedynie ośmiordzeniowa jednostka. Pamięć RAM to aż 12 GB, a na dane przeznaczono 512 GB. I tutaj nie ma możliwości skorzystania z karty microSD. Łączna pojemność baterii, bo Galaxy Fold ma dwie, wynosi 4380 mAh. Oczywiście będzie można skorzystać z szybkiego ładowania.

Aparaty w Galaxy Fold

Jeżeli chodzi o same kamery, to Fold ma ich aż pięć. Ta „na wierzchu” to 10 Mpix z przysłoną F2.2. Frontowa ma dwa obiektywy – 10 oraz 8 Mpix (przysłony F2.2 oraz F1.9). Główny zestaw to już trzy obiektywy – dwa razy po 12 Mpix i jeden z 16 Mpix. Widać więc, że sama specyfikacja jest bardzo dobra, zobaczymy, jak składany smartfon będzie działał. Premiera Galaxy Fold w Polsce cieszy, ale czy znajdą się na sprzęt chętni? Zależy to głównie od ceny i pierwszych recenzji. Wszystko powinniśmy wiedzieć już niedługo.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: SamMobile / Samsung.

Related posts

Leave a Comment