You are here
Premiera Google Stadia – wiemy, kiedy dokładnie wystartuje usługa Gry pc 

Premiera Google Stadia – wiemy, kiedy dokładnie wystartuje usługa

Google miało wczoraj swój wielki dzień. Pokazało nowe sprzęty, a wśród nich Pixel 4 i Pixelbook Go, ale wyjawiono także coś jeszcze. Premiera Google Stadia miała odbyć się w tym roku i tak też będzie, choć do tej pory, nie wiedzieliśmy, kiedy dokładnie ma ona nastąpić. Niestety, dalej nie wiadomo, kiedy Google Stadia zadebiutuje w naszym kraju.

Premiera Google Stadia
Fot. Google

Kiedy Google po raz pierwszy zapowiedziało, że zamierza uruchomić usługę, która będzie polegała na odpalaniu gier przez zewnętrzne serwery, a gracze będą mogli zagrać w najnowsze gry praktycznie na każdym sprzęcie, ucieszyli się chyba wszyscy. Oznaczało to bowiem, że nie będzie już trzeba regularnie ulepszać sprzętu, by cieszyć się z nowych produkcji. Tyle w teorii, bo kiedy przyszło do konkretów, tak wesoło już nie jest.

Premiera Google Stadia

Wczorajsze wydarzenie, czyli Made by Google 2019, przyniosło konkretne informacje odnośnie usługi skierowanej do graczy. Premiera Google Stadia odbędzie się już 19 listopada tego roku, czyli za około miesiąc. Jeżeli ktoś liczył na to, że Google może zmieniło zdanie i pozwoli nam „spróbować” swojej nowej usługi, to srodze się zawiedzie. Kraje, gdzie odbędzie się premiera Google Stadia, pozostały bez zmian. Będzie można grać w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, UK, Irlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Danii, Szwecji, a także Finlandii. Dobrą informacją jest natomiast to, że Red Dead Redemption 2 pojawi się już momencie startu usługi, więc każdy kto będzie miał ochotę wypróbować Dziki Zachód na komputerze, będzie mógł to zrobić.

Ile kosztuje Google Stadia?

Google oferuje Stadia Founder’s Edition za cenę 129,99 dolarów, czyli około 500 złotych. W skład zestawu wchodzi Chromecast Ultra, niebieski kontroler zaprojektowany przez firmę oraz dwie subskrypcję na trzy miesiące dla użytkowników. Kolejne miesiące mają kosztować 9.99 dolarów miesięcznie, czyli około 38 złotych. Warto tutaj zaznaczyć, że Google Stadia nie jest „Netflixem do gier”. Produkcje trzeba będzie kupować niezależnie i nie wszystkie będą mogły zostać odpalone w usłudze. Oczywiście subskrybenci będą mogli kupować gry w trochę tańszych cenach.

Osoby, które zdecydują się na zakupienie Stadia Founder’s Edition, będą mogły sprawdzić produkcje w jakości 4K, z dźwiękiem przestrzennym 5.1 oraz przy 60 klatkach na sekundę. Zwykła edycja, czyli pozwalająca sprawdzić gry w rozdzielczości 1080p oraz 60 klatkach na sekundę, ma zadebiutować w przyszłym roku, ale nie podano jeszcze dokładnie kiedy ma to nastąpić.

Nowe komputery oraz gry, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Google / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment