Premiera nowej wersji HTC One M8

HTC One M8 należy do czołowych przedstawicieli zeszłorocznych modeli telefonów pracujących na systemie Android. Dziś ma miejsce europejska premiera jego odświeżonej wersji.

Bez tytułu

HTC postanowiło nie zmieniać nazwy, jednak jeśli chodzi o sam sprzęt, zmienił się procesor napędzający ten telefon, aparaty fotograficzne oraz pojemność baterii. Biorąc pod uwagę drogę, jaką miało do przejścia HTC, tworząc telefony oparte o system Android, model M8 jest następcą modelu M7, czyli pierwszego One. Będąc na rynku już prawie rok, M8 dostawał dobre recenzje od branży, ale co najważniejsze sami użytkownicy telefonów go polubili i ma opinię dobrego, wydajnego urządzenia opartego o Android. Jakie zmiany wprowadził więc producent i czy zwykłemu użytkownikowi opłaca się sięgnąć po nowy model M8?

Wizualnie HTC ONE M8 nie zmienił się nawet odrobinę, nadal ma w pełni metalową obudowę typu unibody wykonaną z aluminium, odporną na zalania oraz delikatnie zaokrągloną na rogach, aby telefon wydawał się optycznie mniejszy. Nie zmienił się również duży pięciocalowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 na 1920 pikseli, który użytkownicy często chwalili jako bardzo wyraźny oraz doskonały do gier. HTC pozostawiło oprócz tego w zasadzie wszystko po staremu; łącznie z systemem dźwięku BoomSound, który wyróżnia M8 jako telefon wyposażony w bardzo głośne i przede wszystkim wysokiej jakości głośniki oraz najnowszy interfejs HTC Sense, zmieniając oprócz paru aspektów typowo sprzętowych domyślną wersje systemu Android, na której ma operować M8, na najnowszą odsłonę 5.0 o nazwie Lollipop, która jest już zainstalowana fabrycznie na telefonie.

To co najważniejsze, czyli znaczące zmiany jeśli chodzi o procesor napędzający cały telefon. W zeszłorocznym M8 był to czterordzeniowy Snapdragon 801 o taktowaniu do 2.6 GHZ, który jest potężny jak na układ napędzający telefon. Sam procesor pozwalał na komfortową grę w zasadzie we wszystkie dostępne na Androida tytuły na najwyższych ustawieniach oraz swobodne korzystanie z wielu aplikacji naraz, jednak przy dłuższym graniu lub intensywnym korzystaniu z aplikacji użytkownicy zgłaszali, że telefon się nagrzewa, co prawda nie do stopnia, który powoduje wyraźny dyskomfort, jednak jest to zauważalne. Być może z tego względu producent zdecydował się na inny, nowszy model procesora Snapdragon o numerze 615. Jest to ośmiordzeniowy procesor o nieco innej architekturze i w teorii przynajmniej ma mieć podobną wydajność, jednak powinien być nieco chłodniejszy.

Potężny procesor decydował też oczywiście o czasie użytkowania telefonu, który jak wiadomo w przypadku modeli o dużych ekranach nie jest bardzo długi, dlatego też HTC postawiło na baterię o nieco podwyższonej pojemności 2840 mAh w porównaniu do 2600 w zeszłorocznym modelu M8. W praktyce producent deklaruje, że przełoży się to na dłuższy o cztery godziny czas rozmów oraz ponad dwieście więcej w trybie czuwania (aż 753 według HTC). Ostatnią rzeczą, która się zmieniła, są aparaty fotograficzne. Producent postanowił zmienić oba, zarówno przedni, jak i główny aparat. Co ciekawe, również aparaty starego HTC M8 były wystawione na krytykę, ze względu na rozdzielczości 5mpx (dla głównego aparatu) oraz 4 mpx (dla przedniego aparatu). W nowej wersji HTC One M8 jest to aż 13 mpx dla głównego aparatu (jak w wersji M8, którą HTC wprowadził tylko na rynek chiński o nazwie M8 Eye) oraz 5 mpx dla przedniej kamery. Przynajmniej jeśli chodzi o liczby, producent znacząco się poprawił, jakość zdjęć już z poprzedniego modelu była (przynajmniej według użytkowników) zadowalająca.

http://www.youtube.com/watch?v=OqWUMTaWLbE

Aspekt sprzętowy – czy zmiany wprowadzone przez HTC rzeczywiście mogą decydować o tym, że nowa wersja M8 jest lepsza od poprzedniej? Różnice nie są znaczne, użytkownicy którzy posiadają już M8 powinni przy nim pozostać, bo nowa wersja nie różni się od poprzedniej w żaden znaczący sposób, jednak ci, którzy nie mieli okazji spotkania z M8, jak najbardziej powinni się zainteresować nową wersją jednego z najlepiej ocenianych smartfonów, ponieważ HTC poprawiło wady, które recenzenci i użytkownicy wypominali HTC ONE M8. Cena telefonu plasuje się na poziomie 379 funtów lub do 500 euro.

Źródła: androidcentral.com,  youtube

Dodaj komentarz

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...