smart różaniec

To nie żart. Watykan wydaje Smart Różaniec ERosary Click To Pray

Urządzenia ubieralne monitorują nasze aktywności i pomagają nam w kontrolowaniu wielu czynności. Jednakże nikt nie spodziewał się chyba tego, że wearables wspomogą wiernych chrześcijan w modlitwie różańcowej. Tak się jednak stało. W Watykanie zaprezentowano właśnie pierwszy na świecie Smart Różaniec.

smart różaniec
fot. Vatican News

ERosary Click To Pray — tak nazywa się najnowszy „chrześcijański gadżet” zaprezentowany w Watykanie. Nie, to nie żart. Twórcy urządzenia, którym jest w istocie Smart Różaniec traktują sprawę poważnie i twierdzą, że sprzęt wspomoże jego użytkowników w modlitwie. Podobne założenia dotyczą samej aplikacji Click To Pray, która pozwala na wspólną modlitwę z innymi użytkownikami serwisu. Co dokładnie oferuje rzeczone akcesorium ubieralne?

Smart Różaniec — ERosary Click To Pray

Żyjemy w naprawdę zaskakujących czasach. Jeśli kilka lat temu ktoś zapytałby mnie o „cyfryzację” Kościoła chrześcijańskiego, pewnie bym go wyśmiał. Dziś coraz częściej spotykam konfesjonały z diodami sygnalizującymi aktualnie trwającą spowiedźz proboszczem można kontaktować się za pomocą maila tudzież Messengera, ale to nie wszystko. Okazuje się, że Kościół chce iść znacznie dalej i, jakkolwiek dziwnie to brzmi, wchodzi w segment urządzeń ubieralnych.

Przy okazji tegorocznych Światowych Dni Młodzieży zdecydowano się bowiem pokazać Smart Różaniec. To nic innego, jak inteligentna opaska, której głównym zadaniem jest wspomaganie wiernych w modlitwie. Pomysł jest dość oryginalny i z pewnością nie przypadnie do gustu starszym członkom Kościoła. Nie takie jest jednak jego przeznaczenie. Gadżet ma zachęcić do modlitwy dzieci i młodzież i to się może udać. Młode wiekiem osoby zakochane w nowych technologiach mogą zainteresować się  ERosary Click To Pray, choćby ze względu na jego nowoczesną formę.

Smart Różaniec kosztuje 100 euro, równowartość 430 złotych. Aby go zamówić, należy udać się na stronę clicktoprayerosary.org lub nabyć sprzęt za pośrednictwem sklepu Amazon. Wbrew pozorom, wróże inicjatywie sukces.

Źródło: Vatican News

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...